Kadrowicze Nawałki: Lewandowski z hat-trickiem, Wilczek z golem

Robert Lewandowski znowu robi cuda na murawie. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski popisał się hat-trickiem w meczu 1. rundy Pucharu Niemiec z FC Carl Zeiss Jena (5:0) i wyróżnił się najbardziej spośród wszystkich Polaków powołanych przez selekcjonera Adama Nawałkę do piłkarskiej reprezentacji. Gola zdobył też Kamil Wilczek.

W piątek trener biało-czerwonych ogłosił listę 17 nazwisk Polaków grających w zagranicznych klubach, którzy pojadą do Kazachstanu na pierwszy mecz eliminacji mistrzostw świata 2018 (4 września). Pełna kadra zostanie ogłoszona 25 sierpnia.

Lewandowski zdobył trzy pierwsze gole dla Bayernu w piątkowym spotkaniu z czwartoligowcem. Na listę strzelców wpisał się między trzecią, a 43. minutą.

Z kolei Wilczek, który w drużynie narodowej jeszcze nie zadebiutował, dał prowadzenie Broendby Kopenhaga nad AGF Aarhus w 24. minucie meczu wygranego przez gości 7:0. Stołeczny zespół jest po sześciu kolejkach liderem duńskiej ekstraklasy z 14 punktami, choć tyle samo ma lokalny rywal - FC Kopenhaga.

Spośród trójki bramkarzy, tylko Wojciechowi Szczęsnemu z AS Roma udało się w ten weekend zachować czyste konto. Rzymianie pewnie pokonali u siebie Udinese 4:0 na inaugurację sezonu 2016/17 Serie A. Ekipy AFC Bournemouth Artura Boruca i Swansea City Łukasza Fabiańskiego przegrały swoje mecze drugiej kolejki angielskiej ekstraklasy.

Grzegorz Krychowiak nie doczekał się ligowego debiutu w barwach Paris Saint-Germain. Spotkanie wygrane z FC Metz 3:0 w drugiej kolejce oglądał z ławki rezerwowych.

Na zgrupowaniu w Warszawie piłkarze stawią się w poniedziałek, 29 sierpnia.

Występy piłkarzy powołanych do kadry przez trenera Adama Nawałkę:

bramkarze:
Artur Boruc (AFC Bournemouth) - cały mecz z West Ham United (0:1)
Łukasz Fabiański (Swansea City) - cały mecz z Hull City (0:2)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) - cały mecz i czyste konto z Udinese (4:0)

obrońcy
Thiago Cionek (US Palermo) - cały mecz z Sassuolo (0:1)
Kamil Glik (AS Monaco) - cały mecz i żółta kartka z Nantes (1:0)
Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) - cały mecz ze Spartakiem Moskwa (0:2)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - mecz Pucharu Niemiec z Eintrachtem Trier
                                      dzisiaj o godz. 19:45 czasu GMT
Bartosz Salamon (Cagliari) - rezerwowy w meczu z Genoą (1:3)

pomocnicy
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) - 87 minut w meczu z FSV Frankfurt (2:1)
                                       w Pucharze Niemiec
Kamil Grosicki (Rennes) - od 64. minuty meczu z Nancy (2:0)
Bartosz Kapustka (Leicester City) - poza kadrą na mecz z Arsenalem Londyn (0:0)
Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain) - rezerwowy w meczu z FC Metz (3:0)
Karol Linetty (Sampdoria Genua) - cały mecz i żółta kartka z Empoli (1:0)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) - od 71. minuty meczu z Pescarą (2:2)

napastnicy:
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - cały mecz, trzy gole i asysta
                                        z FC Carl Zeiss Jena (5:0) w Pucharze Niemiec
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) - od 53. minuty meczu z Pescarą (2:2)
Kamil Wilczek (Broendby Kopenhaga) - do 57. minuty i bramka w meczu z AGF Aarhus (7:0)