Puchar Niemiec: 3 gole Roberta Lewandowskiego

Dzięki Polakowi Bayern Monachium wygrało 5:0. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski zdobył trzy gole dla Bayernu Monachium w wygranym 5:0 wyjazdowym spotkaniu z czwartoligowym FC Carl Zeiss Jena w 1. rundzie piłkarskiego Pucharu Niemiec. Kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 3., 34. i 43. minucie gry.

27-letni napastnik, który rozegrał cały mecz, wszystkie gole uzyskał po strzałach prawą nogę. Dwukrotnie asystował mu Francuz Franck Ribery, a raz Thomas Mueller.

W 72. minucie Lewandowski z kolei otworzył drogę do bramki Chilijczykowi Arturo Vidalowi, a pięć minut później wynik uderzeniem głową ustalił obrońca Mats Hummels.

Bayern broni trofeum wywalczonego przed rokiem i jest najbardziej utytułowaną drużyną tych rozgrywek - triumfował 18-krotnie.