French Open: Włoszka Paolini rywalką Świątek w finale

28-letnia Jasmine Paolini to włoska tenisistka z polskimi korzeniami. (Fot. Tim Clayton/Corbis via Getty Images)
Jasmine Paolini awansowała do finału French Open w Paryżu, w którym zmierzy się z liderką światowego rankingu Igą Świątek. Mająca polskie korzenie i rozstawiona z numerem 12. włoska tenisistka pokonała Rosjankę Mirrę Andriejewą 6:3, 6:1. Pojedynek trwał godzinę i 15 minut.

Włoszka, która w ćwierćfinale wyeliminowała rozstawioną z numerem 4. Kazaszkę Jelenę Rybakinę, od początku zdominowała 17-letnią Rosjankę, chociaż w pierwszym secie tylko jedno przełamanie wystarczyło jej do zwycięstwa 6:3. W drugiej partii wygrała trzy gemy przy serwisie rywalki.

28-letnia tenisistka zrewanżowała się tym samym Andriejewej za porażkę w zeszłym miesiącu w turnieju rangi 1000 w Madrycie.

Paolini, której matka jest Polką, nigdy wcześniej nie awansowała do finału w Wielkim Szlemie. Już gra w ćwierćfinale była jej największym osiągnięciem, ale w środę, a następnie w czwartek, zdołała wykonać kolejne kroki.

Wcześniej Świątek pokonała w półfinale rozstawioną z numerem 3. Amerykankę Coco Gauff 6:2, 6:4.

Sobotni finał będzie trzecim pojedynkiem Polki z Włoszką. 23-letnia raszynianka wygrała dwa dotychczasowe, w tym w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open w 2022 roku.

French Open: Iga Świątek zagra w finale!