Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

£899 za plastikowe słomki z McDonald's. "Kiedyś będą warte fortunę"

£899 za plastikowe słomki z McDonald's. "Kiedyś będą warte fortunę"
Plastikowe słomki szybko stały się reliktem przeszłości. (Fot. Getty Images)
'Afera słomkowa' zatacza coraz szersze kręgi i dzieli brytyjskie społeczeństwo, a - jak się okazało - pozwala również odrobinę zarobić. Posiadacze oryginalnych słomek z plastiku sprzedają je na portalu eBay za niemal 900 funtów.
Reklama

Po przeprowadzeniu licznych testów, sieć fast-food'ów McDonald's zdecydowała o wycofaniu plastikowych słomek ze 1 361 placówek na terenie Wielkiej Brytanii. Choć ruch ten został doceniony przez wszystkich, którzy chcą przyspieszyć koniec ery plastiku na świecie, nie wszystko poszło po myśli giganta z żółtym "M" w logo. Wielu brytyjskich konsumentów uznało, że nowe słomki, które wykonano z papieru, "rujnują" smak popularnych milkshake'ów.

Posiadacze oryginalnych słomek postanowili przeprowadzić ofensywę w serwisach aukcyjnych, wystawiając ostatnie sztuki w cenach zaczynających się od £899.

"Super unikat" - brzmi tytuł przy jednej z takich aukcji. "Nowa słomka w oryginalnym opakowaniu, która nie zdążyła jeszcze trafić do obiegu. Wkrótce może być prawdziwym przedmiotem-legendą" - można przeczytać w opisie.

"Wyobraź sobie siebie za 50 lat, kiedy opowiadasz swoim wnukom: Kiedyś w McDonald's piło się z plastikowych słomek. Nie uwierzą ci na słowo!" - dodał jeden ze sprzedających, zachęcając do kupna produktu.

Od momentu wprowadzenia nowych słomek, niemal 40 tys. Brytyjczyków podpisało petycję z prośbą o przywrócenie starych. McDonald's odniósł się do tej sprawy przekazując, że słomki z plastiku oficjalnie trafiły na śmietnik historii i nigdy już nie powrócą.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama