Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ryanair wzywa lotniska do ograniczenia sprzedaży alkoholu

Ryanair wzywa lotniska do ograniczenia sprzedaży alkoholu
Odurzeni alkoholem pasażerowie coraz częściej stwarzają zagrożenie dla lotu. (Fot. Thinkstock)
Irlandzkie tanie linie lotnicze zaapelowały o wprowadzenie limitów w sprzedaży trunków wysokoprocentowych na lotniskach. Zdaniem Ryanaira, pasażerowie po alkoholu zachowują się niewłaściwie i stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa podróży.
Reklama

Wezwanie Ryanaira pojawiło się po doniesieniach o wzroście liczby incydentów z pijanymi pasażerami o 600 procent w ciągu zaledwie 4 lat (od 2012 do 2016 roku). 

Zdaniem tanich linii lotniczych, lotniska zarabiają krocie na nielimitowanej sprzedaży alkoholu, nie martwiąc się o konsekwencje - tymczasem to obsługa lotu, a nie pracownicy portów lotniczych, musi później radzić sobie z odurzonymi pasażerami.

Według propozycji Ryanaira, sprzedaż alkoholu byłaby zakazana przed 10:00 nad ranem, a w dalszej części dnia ograniczona do odpowiednika maksymalnie dwóch drinków.

Irlandzki przewoźnik już wcześniej na własną rękę dał do zrozumienia, że spożywający alkohol nie są mile widziani wśród klientów. W tym celu wprowadził podobne limity na pokładzie samolotu i zakazał picia alkoholu zakupionego w sklepach bezcłowych. Na niektórych trasach - np. na Ibizę - spożywanie alkoholu jest całkowicie zakazane.

Według programu "Panorama", emitowanego przez stację BBC, pomiędzy lutym 2016 a lutym 2017 aresztowano łącznie 387 osób za incydenty związane z piciem alkoholu w samolotach. To wzrost o 50 procent w porównaniu do tego samego okresu w poprzednich latach.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama