Menu

"Rzeczpospolita": Powtórka wakacji z Covid-19

"Rzeczpospolita": Powtórka wakacji z Covid-19
Turyści poszukują na wakacje krajów, które ułatwiały dostanie się do nich, oferując np. testy na lotnisku przylotowym. Wśród takich państw wymienia się Egipt. (Fot. Getty Images)
Polacy jak na razie bardzo ostrożnie podchodzą do rezerwowania wyjazdów wakacyjnych. Wyraźnie czekają na jakiekolwiek sygnały, że tego lata - tak samo jak rok temu - dojdzie do spadku zachorowań. O sprawie informuje dzisiaj 'Rzeczpospolita'.
Reklama
Reklama

Dziennik zwraca uwagę, że - przynajmniej w tym sezonie - "podstawowym dokumentem, umożliwiającym zagraniczne wakacje, będzie zaświadczenie o negatywnym teście na koronawirusa".

"Biura podróży kuszą najrozmaitszymi ofertami. Proponują niewielkie zaliczki na wakacje i możliwość bezkosztowej zmiany terminu wylotu. W ten sposób, wydając kilkaset złotych na 10-15 proc. zaliczki, można zarezerwować sobie wakacje po interesujących cenach. Coraz więcej jest opcji dodatkowych ubezpieczeń, w tym takich, które umożliwiają bezkosztową rezygnację z podróży dosłownie w ostatniej chwili" - czytamy.

Jak podkreśla gazeta, "widać wyraźnie, że turyści poszukują na wakacje krajów, które ułatwiały dostanie się do nich, oferując np. testy antycovidowe na lotnisku przylotowym".

"Tak jest w Turcji i Egipcie. Bądź biura podróży rekompensowały turystom ich koszt lub też zapowiedziały podjęcie środków maksymalizujących bezpieczeństwo turystów - np. priorytetowe szczepienia personelu obsługującego branżę turystyczną, jak jest to w Grecji, lub możliwe zwolnienie turystów z obowiązkowych testów, jeśli podróżują oni z biurami podróży. Tak było w wypadku Tunezji" - zauważa prezes Travelplanet.pl Radosław Damasiewicz, cytowany w artykule.

To dlatego - wyjaśnia "Rz" - nie zaskakuje "odległe miejsce w rankingu najpopularniejszych kierunków wakacyjnych tak lubianej przez Polaków Bułgarii (3,7 proc.), z której nie popłynęły na razie podobne, silne komunikaty". "W zestawieniu Travelplanet. pl Bułgaria znalazła się w turystycznych preferencjach za Polską, która we wczesnych rezerwacjach na lato po raz pierwszy znalazła się w pierwszej dziesiątce" - podano. 

Czytaj więcej:

Wielka Brytania boi się trzeciej fali Covid-19 z Europy

UK: Zakaz zagranicznych wyjazdów już od przyszłego tygodnia

Czy turystyka w czasie pandemii jest możliwa? Holandia rozpoczyna eksperyment

Szef Ryanair: "Nie słuchajcie rządu UK i rezerwujcie zagraniczne wakacje"

EasyJet krytykuje plany rządu UK ws. wznowienia zagranicznych podróży

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama