Brytyjskie gminy wprowadzą obowiązkowy recykling resztek jedzenia
Jak zwrócono uwagę, obecnie niektóre gminy już prowadzą zbiórkę resztek jedzenia w oddzielnych pojemnikach. Wyliczono jednak, że 13,4 mln domów w samej tylko Anglii wciąż wrzuca odpady żywności do zwykłych pojemników na śmieci.
Według obecnych informacji, na które powołuje się ITV, rząd wprowadzi obowiązkowy recykling resztek jedzenia od 2023 roku na terenie całego kraju. Decyzja ta, zdaniem rządu, pozwoli ograniczyć emisję CO2, a także zmniejszy problem marnowania żywności.
Ostatnie badania wykazały, że na wysypiska trafia rocznie nawet 1,25 mln ton zepsutego i gnijącego jedzenia.
Urzędnicy zwracają jednak uwagę, że wprowadzenie zmian wymaga opracowania skutecznego planu. Zazwyczaj recykling odbywa się za pomocą małego śmietnika, który znajduje się w kuchni i jest wystawiany na zewnątrz w dniu odbioru śmieci. Problemem mogą być jednak np. duże budynki mieszkalne zamieszkiwane przez wiele rodzin.
Dodatkowym problemem są fundusze, których potrzebować mają gminy, aby wprowadzić zmiany. Zdaniem mediów, cenę za to zapłacą wszyscy mieszkańcy, ponieważ dodatkowe koszty zostaną wliczone do corocznej podwyżki council taxu.
Czytaj więcej:
Recykling w Londynie jest "niemożliwy"
BT będzie karać klientów, którzy nie odeślą routera
220 ton nielegalnych śmieci wróci z Polski do Wielkiej Brytanii