Piłkarze Realu wywalczyli Trofeo Santiago Bernabeu

Piłkarze Realu Madryt zdobyli Trofeo Santiago Bernabeu. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Realu Madryt pokonali Fiorentinę 2:1 (2:1) w tegorocznej edycji Trofeo Santiago Bernabeu. Jednego z goli dla gospodarzy zdobył Portugalczyk Cristiano Ronaldo, a 42 minuty w bramce gości spędził Bartłomiej Drągowski.

Zawodnicy obu drużyn nie czekali długo z wpisywaniem się na listę strzelców. Na prowadzenie w czwartej minucie - za sprawą Francuza Jordana Veretout - wyszła Fiorentina. Już 180 sekund później na tablicy był remis, po tym jak Borja Mayoral wykorzystał podanie Ronaldo.

Portugalczyk, który obecnie odbywa karę zawieszenia w hiszpańskich rozgrywkach ligowych i pucharowych za popchnięcie sędziego, nie poprzestał na asyście - w 33. minucie sam zanotował trafienie.

Szkoleniowcy obu zespołów dokonali wielu zmian. Na początku drugiej połowy w barwach włoskiego zespołu pojawił się Drągowski, który przez 42 minuty zachował czyste konto. W końcówce 20-letni Polak został zmieniony przez kolejnego golkipera ze swojej drużyny.

Rozgrywane od 1979 roku spotkanie (kilka razy organizowany był turniej z udziałem czterech zespołów) w ramach Trofeo jest organizowane na cześć długoletniego prezydenta Realu Santiago Bernabeu (1895-1978). Był on najpierw piłkarzem "Królewskich", a od 1943 roku do końca życia jego szefem.

Real nieprzerwanie wygrywa od 2005 roku. W 2014 roku mecz nie odbył się.