Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Rośnie liczba kradzieży telefonów komórkowych w Londynie. W których dzielnicach jest najgorzej?

Rośnie liczba kradzieży telefonów komórkowych w Londynie. W których dzielnicach jest najgorzej?
Telefony komórkowe są bardzo pożądanym łupem dla złodziei. (Fot. Getty Images)
Jak wynika z najnowszych statystyk Metropolitan Police, liczba kradzieży telefonów w niektórych częściach Londynu wzrosła w ostatnich latach ponad dwukrotnie - donosi portal Metro.co.uk. Każdego tygodnia pojawia się w sieci nowe nagranie pokazujące złodziei jeżdżących na rowerach i wyrywających telefony komórkowe z rąk przechodniów na ulicach Londynu.
Reklama
Reklama

Utrata telefonu może być wstrząsającym doświadczeniem, jeśli kradzież zostanie dokonana z użyciem przemocy. W latach 2022-2023 policja odnotowała 10 485 takich przypadków.

Równie bolesna może być utrata zdjęć i danych kontaktowych, jeśli nie utworzono ich kopii zapasowej, lub też ryzyko ujawnienia najbardziej intymnych zdjęć, nawet jeśli nie doszło do użycia przemocy. Tego typu przypadki - obejmujące kradzieże kieszonkowe - są klasyfikowane jako zwykła kradzież.

W analogicznym okresie Met Police odnotowała 41 705 takich przypadków.

Pięć najgorszych rejonów Londynu pod względem liczby kradzieży telefonów:

 • Westminster - 14 602
 • Camden - 4 206
 • Southwark - 3 426
 • Hackney - 2 508
 • Islington - 2 209

Westminster zdecydowanie przoduje, jeśli chodzi o częstotliwość tego procederu. Aż jedna trzecia wszystkich kradzieży telefonów w Londynie ma miejsce na terenie tej popularnej wśród turystów gminy, gdzie znajduje się Big Ben i brytyjski parlament.

Policja zarejestrowała tam 14 602 przypadki, co oznacza wzrost o 71% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Kolejne miejsca zajmują Camden z wynikiem 4 206 kradzieży i Southwark z 3 426 kradzieżami. Przypadki w Southwark wzrosły o 81%, ale największy wzrost odnotowano w Greenwich, gdzie liczba kradzieży telefonów wzrosła ponad dwukrotnie do 451.

Pięć rejonów z najmniejszą liczbą kradzieży telefonów w Londynie:

 • Bexley - 73
 • Richmond upon Thames - 87
 • Sutton - 100
 • Merton - 105
 • Hillingdon - 168

Największe prawdopodobieństwo ocalenia smartfonu przed kradzieżą istnieje na obrzeżach Londynu.

Najmniej przypadków odnotowano w Bexley, gdzie służby policyjne zarejestrowały zaledwie 73 kradzieże. Jest to jednak wzrost o prawie 20% w porównaniu z rokiem poprzednim.

W innych lokalizacjach najlepszych pod względem liczby kradzieży telefonów odnotowano spadek tego zjawiska o ponad 20%. Np. w Hillingdon, gdzie odnotowano zaledwie 168 kradzieży telefonów, liczba ta spadła o około 42%.

Złodzieje na rowerach potrafią podjechać i wyrwać telefon prosto z rąk ofiary. (Fot. Getty Images)

"Specjalne prewencyjne oddziały prowadzą na co dzień działania na terenie całej stolicy. Są to między innymi wzmożone patrole i proaktywne działania o charakterze wywiadowczym" - oznajmił rzecznik Metropolitan Police.

Oprócz tego specjalnie wyszkoleni funkcjonariusze skupiają swoją uwagę na newralgicznych punktach w kluczowych porach dnia, aby przeciwdziałać przypadkom wykorzystywania motorowerów i innych środków transportu do ataków na nieświadome zagrożenia osoby.

"Bardzo ważne jest, aby ofiary i świadkowie skontaktowali się z policją, gdy tylko dojdzie do kradzieży - pierwsza godzina po ataku ma kluczowe znaczenie dla złapania złodziei. W ciągu tej pierwszej godziny funkcjonariusze są w stanie zebrać kluczowe dowody kryminalistyczne, dzięki czemu skuteczniej usuwa się brutalnych przestępców z miejskich ulic" - podkreślił rzecznik.

Czytaj więcej:

UK: Kradzieże kotów i psów mają być uznawane za przestępstwa

UK: Rośnie liczba kradzieży w sklepach i przypadków agresji wobec ich pracowników

Londyn dziewiąty rok z rzędu stolicą kradzieży psów w UK

Tesco walczy z narastającą falą sklepowych kradzieży i wprowadza zabezpieczenia na koszykach

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama