Menu

Warszawa: Podróżni zażartowali, że w bagażu mają bomby i nie polecieli na urlopy

Warszawa: Podróżni zażartowali, że w bagażu mają bomby i nie polecieli na urlopy
Lotniska nigdy nie wybaczają takich nieodpowiedzialnych żartów... (Fot. WOJTEK RADWANSKI/AFP via Getty Images)
Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej dwukrotnie interweniowali wobec pasażerów, którzy żartowali, że mają w bagażach bomby. Zostali ukarani mandatami, a na urlopy nie polecieli.

W obu przypadkach zgłoszenia padły podczas standardowych pytań zadawanych przez obsługę lotniska.

"39-letni mężczyzna udający się na urlop do Bułgarii, stwierdził, że ma bombę w bagażu, natomiast 73-letnia kobieta podróżująca do Tunezji, poinformowała personel naziemny o dwóch bombach w walizce. Obydwoje tłumaczyli później, że ich wypowiedzi miały charakter żartu" - przekazała rzecznik prasowy Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Dagmara Bielec.

Pirotechnicy odizolowali podróżnych od pozostałych pasażerów i skontrolowali bagaż. W obu przypadkach nie znaleziono przedmiotów niebezpiecznych.

Podróżni zostali ukarani mandatami karnymi, a decyzją przewoźników nie zostali dopuszczeni do zaplanowanych rejsów. 

    Komentarze
    • I like it
      19 maja, 11:47

      Super.Fajna lekcja na przyszlosc

    • Tylko w PL
      19 maja, 19:47

      Tylko ze takie pytanie to prowokacja I szukanie jelenia na sile bo kto bedzie mowi prawde, majac zle zamiary, a statystyki mowia, ze ktos walnie glupote I powie durny zart, czyli to celowe szukanie sensacji I kasy za mandaty, a to To totalne naduzywanie ludkiego zlego samopoczucia. Tylko zalosne jest to, ze czesc spoleczenstwa to cieszy, ale Pl lubi sie gnebic I tak na zmiane I nigdy nie stanie sie cudowne uswiadomienie, ze gnebienie to Brak Szacunku, a moze nawet Naduzycie, bo zly dzien, czy zle samopoczucie to przypadlosc ludzka

    • Do "Tylko w PL"
      20 maja, 09:02

      po co tyle palisz ?

    • Janusz z.PGR
      23 maja, 20:16

      Tylko W PL ...
      Nie tylko.w PL ... gosciowi w USA otworzyli walizke ...mial w niej pompke do powiekszania Penisa ha ha .. spytany co to zawstydzony mruknal pomp ochrona uslyszala bomp... 2 dni go trzymali mial przeszukanie domu ban na loty I 5 tys dolarow grzywny ...
      Inna sprawa ze tylko Chinczycy na lotniska prowadza bardziej skrupulatna kontrole tak jak jest w Polsce ..

    Dodaj komentarz
    Kurs NBP z dnia 10.06.2026
    GBP 4.9069 złEUR 4.2359 złUSD 3.6671 złCHF 4.6042 zł

    Sport