Menu

Zaszczepieni będą mogli przyjechać do USA

Zaszczepieni będą mogli przyjechać do USA
Osoby zaszczepione bez problemów będą mogły polecieć m.in. do Nowego Jorku. (Fot. Gary Hershorn/Getty Images)
Od początku listopada do USA będą mogli przyjeżdżać wszyscy podróżni w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19, będą jednak musieli przedstawić też negatywny wynik testu na koronawirusa i nosić maski - poinformował wczoraj Biały Dom.
Reklama
Reklama

Podróżni będą musieli przed wejściem na pokład samolotu przedstawić certyfikat szczepienia i negatywny wynik testu wykonanego w ciągu trzech dni przed odlotem.

Amerykanie powracający do kraju będą musieli przejść test na koronawirusa w ciągu jednego dnia przed podróżą, a potem kolejny - po przyjeździe do USA.

Osoby w pełni zaszczepione nie będą zobowiązane poddawać się kwarantannie. Linie lotnicze otrzymają instrukcje dotyczące zbierania informacji o zagranicznych podóżnych, aby ułatwić ewentualne prześledzenie ich kontaktów - przekazał Biały Dom.

Administracja poprzedniego prezydenta Donalda Trumpa wprowadziła w związku z pandemią Covid-19 ścisłe ograniczenia, zaostrzone przez prezydenta Joe Bidena, dotyczące wjazdu do USA podróżnych z Wielkiej Brytanii, państw Unii Europejskiej, Chin, Indii i innych krajów - przypomina Associated Press.

Wczoraj koordynator Białego Domu ds. pandemii Jeff Zients poinformował też, że USA ponownie przedłużyły do 21 października zamknięcie granic lądowych z Kanadą i Meksykiem dla podróży nieuznanych za niezbędne, np. turystycznych.

Przedłużone ograniczenie nie dotyczy obywateli USA i stałych rezydentów powracających z tych krajów do USA. Waszyngton podjęły taką decyzję, mimo że Kanada 9 września otworzyła swoje granice dla Amerykanów w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19.

Czytaj więcej:

Niezaszczepieni pracownicy NHS mogą wkrótce stracić pracę

UE zdecydowała o usunięciu sześciu krajów z listy "bezpiecznych podróży"

W Sydney zaszczepieni przeciw Covid-19 mogą więcej

UK jednak wprowadzi paszporty szczepień? Rząd ma "plan B"

Media w UK: Niezaszczepieni podróżni będą mieć pod górkę

Od października prostsze i złagodzone zasady wjazdu do Anglii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.10.2021
  GBP 5.4327 złEUR 4.5841 złUSD 3.9428 złCHF 4.2637 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama