Menu

Wyspa Man, gdzie już zniesiono restrykcje, wraca do lockdownu

Wyspa Man, gdzie już zniesiono restrykcje, wraca do lockdownu
Przykład niespełna 85-tysięcznej Wyspy Man jest najlepszym dowodem na to, że sytuacja epidemiczna zmienia się jak w kalejdoskopie... (Fot. Getty Images)
Wyspa Man, która w lutym jako pierwsza część Wysp Brytyjskich zniosła niemal wszystkie restrykcje przeciwepidemiczne, dziś o północy przywróci lockdown. Źródłem nowego ogniska jest zakażony koronawirusem członek załogi promu.
Reklama
Reklama

Zgodnie z nowymi przepisami, które mają obowiązywać przez 21 dni, ludzie będą musieli pozostawać w domach z wyjątkiem uzasadnionych powodów, unikać spotkań z osobami z innych gospodarstw domowych i zachowywać dystans społeczny, gdy przebywają na zewnątrz.

Szkoły przejdą na naukę zdalną z wyjątkiem nielicznych uczniów, a przedsiębiorstwa, których działalność nie jest niezbędna, będą musiały wstrzymać działalność. Jednak w przeciwieństwie do poprzedniego lockdownu w styczniu, będą mogły być kontynuowane prace na budowach.

Przywrócenie lockdownu jest spowodowane ogniskiem koronawirusa, którego źródłem jest członek załogi jednego z promów obsługujących połączenia na wyspę. Od czasu potwierdzenia u niego zakażenia, co nastąpiło 18 lutego, wykryto ponad 40 kolejnych przypadków.

Wprawdzie według władz, ognisko to zostało w dużej mierze opanowane, ale od piątku wykryto pięć zakażeń, których nie udało się powiązać z tymi już znanymi.

Poprzedni lockdown zniesiony został wraz z końcem stycznia. Od 1 lutego Wyspa Man stała się jedyną częścią Wysp Brytyjskich, gdzie w żadnej sytuacji nie obowiązywał wymóg zasłaniania twarzy ani zachowywania dystansu społecznego. Jedynym ograniczeniem pozostał zakaz wjazdu na wyspę - poza nielicznymi uzasadnionymi powodami - dla osób niebędących jej rezydentami i obowiązek 21-dniowej kwarantanny dla wszystkich mieszkańców wracających z zagranicy.

Od początku pandemii Covid-19 na liczącym niespełna 85 tys. mieszkańców terytorium potwierdzono 486 zakażeń i 25 spowodowanych koronawirusem zgonów. Obecnie na wyspie zakażone są 52 osoby.

Czytaj więcej:

Wyspa Man znosi obowiązek zachowywania dystansu społecznego

Na Wyspie Man już nie trzeba zasłaniać twarzy i przestrzegać dystansu

UK: Wykryto sześć przypadków brazylijskiego wariantu koronawirusa

W UK trwają poszukiwania osoby, u której wykryto brazylijski wariant wirusa

  Komentarze
  • B
   2 marca, 17:06

   To wracamy 👑kolo fortuny i tak do zajebania kilka lockdawnow tierow ze 200 szczepów 👑bedzie trwał tyle co brexit🙏🙏🙏

  • Adams
   2 marca, 23:55

   Niestety @Róża, nikt Cię nie obudzi. Sleep, eat and work, to Twoja przyszłość.

  • Gosc
   3 marca, 10:56

   to jest tak nielogiczne i glupie... ze latwo ludzie to lykaja. Zawsze znajdzie sie jakas osoba z grypa i co beda tak zamrazac i odmrazac w kolko? Gdzie tu zycie... i odpowiedzialnych nie ma bo przeciez dzialaja na podstawie opinii ekspertow . Norynbergi tez nie bedzie bo nie ma winnych.,

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.04.2021
  GBP 5.2513 złEUR 4.5552 złUSD 3.8065 złCHF 4.1413 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama