Wygrany mecz Napoli. Cztery gole rywali anulowane

Piotr Zieliński zaliczył wczoraj asystę. (Fot. Getty Images)
Napoli, w składzie z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim, wygrało wczoraj u siebie z Sassuolo 2:0 w 36. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Zwycięstwo odniósł także Inter Mediolan, który powrócił na drugie miejsce w tabeli.

W Neapolu pierwszy gol padł w ósmej minucie. Asystę zaliczył Zieliński, który podał do Albańczyka Elseida Hysaja, a ten podprowadził piłkę i zza linii pola karnego posłał ją tuż przy słupku bramki gości.

Później przewagę uzyskali piłkarze Sassuolo, czterokrotnie trafiając do siatki, ale za każdym razem - po analizie VAR - sędzia nie uznawał gola ze względu na pozycję spaloną. W czwartej minucie doliczonego czasu gry drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Brazylijczyk Allan.

Milik grał do 67., natomiast Zieliński - do 79. minuty. Napoli walczy jeszcze z AC Milan i Romą o prawo gry w Lidze Europy.

We wcześniejszym meczu Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Genoę 3:0. Dwie bramki zdobył Belg Romelu Lukaku, a jedną Chilijczyk Alexis Sanchez. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Filip Jagiełło, który zebrał dobre recenzje.

Inter zgromadził 76 punktów i awansował na drugie miejsce kosztem Atalanty. Klub z Bergamo w piątek zremisował na wyjeździe z AC Milan 1:1 i ma 75 pkt. Dzisiaj do tej dwójki może zbliżyć się mające 72 pkt Lazio Rzym, które o 19.30 rozpocznie wyjazdowy mecz z Veroną.

Prowadzi broniący tytułu Juventus Turyn, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny. Dzisiaj "Stara Dama" podejmie Sampdorię Genua, w której składzie być może wystąpią Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Jeśli turyńczycy zwyciężą, zapewnią sobie dziewiąte z rzędu mistrzostwo Włoch.