Menu

Wimbledon "w środę zostanie odwołany"

Wimbledon "w środę zostanie odwołany"
Organizatorzy już wcześniej wykluczyli możliwość przeprowadzenia turnieju bez kibiców. (Fot. Getty Images)
W środę zapadnie decyzja o odwołaniu wielkoszlemowego Wimbledonu w Londynie - stwierdził na antenie telewizji Sky Sports wiceprezes Niemieckiej Federacji Tenisa Dirk Hordorff. Już wcześniej organizatorzy turnieju wykluczyli możliwość przeprowadzenia go bez kibiców.
Reklama

"To były konieczne decyzje, a Wimbledon zostanie odwołany w środę. Nie ma co do tego wątpliwości. Jest kompletnie nierealistycznym myślenie, że przy obecnych restrykcjach dotyczących podróżowania uda się przeprowadzić jakikolwiek międzynarodowy turniej" - przekazał Hordorff.

Wimbledon zaplanowany jest między 29 czerwca a 12 lipca. Po raz ostatni impreza, której historia sięga 1877 roku, nie odbyła się w 1945 roku. Bardzo wątpliwe jest przeniesienie jej na inny termin. Rywalizacja odbywa się na kortach trawiastych i możliwa jest tylko latem.

Już wcześniej o nowym terminie poinformowali organizatorzy majowego French Open. Wielkoszlemowy turniej na kortach ziemnych w Paryżu ma się odbyć tydzień po US Open, czyli między 20 września a 4 października.

Francuska Federacja Tenisa (FFT) podjęła tę decyzję jednostronnie, za co spotkała ją krytyka. Hordorff uważa, że rozegranie French Open jesienią wcale nie jest pewne. "Solidarność to kwestia bycia razem, a nie działania jednostronnego, jak zrobił to prezes FFT" - podkreślił Niemiec.

Czytaj więcej:

Słynna tenisistka Serena Williams przyznała, że źle radzi sobie w dobie pandemii

Novak Djokovic apeluje do kibiców, aby zostali w domu

Wimbledon zagrożony. "Decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama