Wimbledon: "Elektryczny" mecz Kyrgiosa z Tsitsipasem

27-letni Kyrgios słynie z wybuchowego charakteru. (Fot. Justin Setterfield/Getty Images)
Australijczyk Nick Kyrgios pokonał wczoraj rozstawionego z numerem czwartym Greka Stefanosa Tsitsipasa 6:7 (2-7), 6:4, 6:3, 7:6 (9-7) w 3. rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Wimbledonie.

Mecz został określony przez francuską agencję AFP jako "elektryczny", ponieważ obaj zawodnicy często tracili nad sobą panowanie i dostawali napomnienia. Zwłaszcza 27-letni Australijczyk słynie z wybuchowego charakteru, ale tym razem także o cztery lata młodszy Tsitsipas nie trzymał nerwów na wodzy.

Kyrgios przeklinał i krzyczał nawet na swój sztab, z kolei Grek po porażce w drugim secie wybił piłkę w trybuny, prawie trafiając nią jednego z kibiców. Australijczyk wtedy domagał się dyskwalifikacji rywala i przez kilka minut kłócił się o to z sędzią, który udzielił tylko ostrzeżenia.

Poza tym, Kyrgios kilkukrotnie celowo próbował trafić rywala piłką i szyderczo ukłonił się, gdy szczęśliwie zdobył punkt po zagraniu po siatce - zwyczajowo zawodnicy za takie sytuacje przepraszają.

"Niezależnie od tego, co się stało na korcie, kocham go" - stwierdził po spotkaniu Australijczyk. W kolejnej rundzie Kyrgios zagra z Amerykaninem Brandonem Nakashimą.

Do 1/8 finału wielkoszlemowego Wimbledonu bez większych problemów awansował wczoraj Rafael Nadal. Rozstawiony z numerem drugim hiszpański tenisista wygrał z Włochem Lorenzo Sonego (nr 27) 6:1, 6:2, 6:4.

Nadal na trawiastych kortach w Londynie gra po raz pierwszy od 2019 roku. Najwyraźniej złapał właściwy rytm. W dwóch pierwszych meczach z rywalami znacznie niżej notowanymi potrzebował ponad trzech godzin na zwycięstwo.

Jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z numerem 21. Holender Botic van de Zandschulp.

Wimbledon: Pierwsza porażka Igi Świątek po pięknej serii 37 kolejnych wygranych