Menu

W Walii już wszyscy dorośli otrzymali możliwość przyjęcia pierwszej dawki

W Walii już wszyscy dorośli otrzymali możliwość przyjęcia pierwszej dawki
Jeśli Walię traktować oddzielnie, to ma ona najwyższy na świecie odsetek osób zaszczepionych przynajmniej pierwszą dawką spośród wszystkich krajów z populacją powyżej miliona. (Fot. Getty Images)
Wszyscy dorośli mieszkańcy Walii otrzymali już możliwość przyjęcia przynajmniej pierwszej dawki szczepionki przeciw Covid-19 - poinformował wczoraj tamtejszy rząd. To oznacza, że Walia jako pierwsza część Zjednoczonego Królestwa zrealizowała ten cel.
Reklama
Reklama

Brytyjski rząd zapowiedział, że wszystkim dorosłym mieszkańcom kraju zaoferowana zostanie możliwość przyjęcia pierwszej dawki szczepionki najpóźniej do końca lipca.

Według danych opublikowanych wczoraj przez rządową agencję Public Health Wales, do tej pory pierwszą dawkę otrzymało 2 216 031 osób, co stanowi 70,3 proc. całej populacji Walii.

Jak zaznaczono, jeśli Walię traktować oddzielnie, to ma ona najwyższy na świecie odsetek osób zaszczepionych przynajmniej pierwszą dawką spośród wszystkich krajów z populacją powyżej miliona.

Minister zdrowia Eluned Morgan oceniła, że osiągnięcie celu w postaci zaoferowania szczepionki wszystkim dorosłym na sześć tygodni przed terminem jest niezwykłym osiągnieciem.

"Walia jest światowym liderem, jeśli chodzi o odsetek zaszczepionej populacji. Jednak nie popadamy w samozadowolenie. Chcę zachęcić młodszych dorosłych do skorzystania z oferty szczepienia i nie chcemy, aby ktokolwiek pozostał zapomniany. Zależy nam na tym, aby zaszczepić osoby w wieku od 18 do 39 lat i mamy nadzieję, że do końca tego miesiąca uda nam się osiągnąć nasz cel, jakim jest 75 proc. zaszczepionych w tej grupie wiekowej" - oświadczyła Morgan.

Walia jest nieco w tyle za Anglią i Szkocją, jeśli chodzi o odsetek osób zaszczepionych obiema dawkami. Otrzymało je dotychczas 1 384 673 osób, czyli 43,9 proc. całej populacji. Walijski rząd zapowiedział przyspieszenie podawania drugiej dawki, zwłaszcza w związku z obawami o rozprzestrzenianie się wariantu Delta.

Czytaj więcej:

Walia: Mieszkańcy zostali poproszeni o to, aby nie podróżować za granicę

Walia: Odnotowano przypadki rzadko występującej poza Afryką ospy małpiej

Elżbieta II odznaczyła twórców szczepionki AstraZeneca

Włochy: Nastolatka zmarła po podaniu szczepionki AstraZeneca. Władze zamieniają zalecenia

Amerykańska szczepionka Novavax "wysoce skuteczna" przeciw wielu wariantom Covid-19

Johnson potwierdził: "Zniesienie restrykcji w Anglii opóźnione o 4 tygodnie"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.07.2021
  GBP 5.3766 złEUR 4.5954 złUSD 3.9017 złCHF 4.2540 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama