Menu

W UK już 6 650 zakażeń i 335 zgonów

W UK już 6 650 zakażeń i 335 zgonów
W samym Londynie odnotowano już 2 189 zakażeń koronawirusem. (Fot. Getty Images)
Kolejnych 54 osób zakażonych koronawirusem zmarło w Wielkiej Brytanii - poinformowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wzrosła do 335.
Reklama

Spośród 54 zgonów zanotowanych w ciągu ostatniej doby, 46 miało miejsce w Anglii, z czego 16 w Londynie, zaś po cztery w Szkocji i Walii.

Jeśli chodzi o łączny dotychczasowy bilans epidemii, to najwięcej - 303 - osób zmarło w Anglii, w tym co najmniej sto w Londynie, 16 w Walii, 14 w Szkocji, zaś w Irlandii Północnej - dwie.

Jednocześnie podano, że liczba wykrytych zakażeń w ciągu ostatnich 24 godzin zwiększyła się z 5 683 do  6 650.

Dzisiaj po południu w brytyjskiej Izbie Gmin trwa debata nad projektem nadzwyczajnej ustawy o walce z koronawirusem, która m.in. przyznaje policji i urzędnikom imigracyjnym prawa do zatrzymywania ludzi i umieszczania ich w izolacji w celu ochrony zdrowia publicznego, daje rządowi prawo do ograniczania lub zakazywania zgromadzeń masowych w dowolnym miejscu i umożliwienia powrót do pracy emerytowanych pracowników służby zdrowia oraz opieki społecznej.

Czytaj więcej:

Rząd UK: "Nie róbcie zapasów!". Supermarkety szukają pracowników

Johnson: Jeśli nie będziemy działać, służba zdrowia zostanie przytłoczona

Służba zdrowia wzywa narażonych na koronawirusa do pozostania w domach

Media w UK: Najmłodsza dotąd ofiara koronawirusa miała 18 lat

Lekarze w UK "dostaną wytyczne, których chorych ratować"

  Komentarze
  • MatekUK
   23 marca, 19:11

   Niech czekają jeszcze dłużej.. Jesteśmy w UK dwa tygodnie za Włochami, a Polska jest tydzien za UK.. Niech dłużej się tu bawią w demokracje i zastanawianie co dalej. A najwięcej ludzi umrze tu na Wyspie.. bo paracetamol się kończy.

  • Meti
   23 marca, 20:54

   Wszystko wszystkim ale nikt nic nie robi w zwiazku z budowami... na mojej pracuje 500 osób i jest pełna mieszanka różnych narodowości wystarcz żeby jeden był chory i wszystkich zarazi...A Borysek nic nie robi żeby zamknąć budowy ..przecież to jeden wielki coronawirus...szok

  • Budwlaniec
   23 marca, 21:42

   O budowach cisza bo pracują emigranci ja siedzę już od 5 dni w domu dziś kierownik dzwoń z pytaniem kiedy przyjdę a ja mu powiedziałem nie wiem że wie jak jest i że nawet mydła w kiblu nie ma

  • Viola
   23 marca, 22:08

   I Brexit już nie będzie Anglikom potrzebny

  • Ja
   24 marca, 00:19

   Badzcie dobrej mysli, w Pl jest gorzej, was przynajmniej nie oklamuja.

  • Moze ludziom cos
   24 marca, 08:36

   wstrzykuja w tych szpitalach nikt nam prawdy nie powie , przeciez komus zalezy na tym zeby pozbyc sie polowy ludzkosci na ziemi , dlaczego nikt w mediach nie powie tej prawdy GŁOŚNO ze to swiadomy zamach na ludzkie zycie na całym swiecie ! jak ludzie maja zyc jak jedzenie sie skonczy w domach ! i na swiecie , psy w domach mecza sie !

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama