Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

W UK dwukrotny wzrost antysemickich zdarzeń odnoszących się do Holokaustu

W UK dwukrotny wzrost antysemickich zdarzeń odnoszących się do Holokaustu
Policja w Londynie wzmożyła patrole w miejscach zamieszkiwanych przez społeczność żydowską, takich jak Stamford Hill. (Fot. Getty Images)
W ubiegłym roku liczba incydentów o charakterze antysemickim, które odnosiły się do Holokaustu, wzrosła w Wielkiej Brytanii ponad dwukrotnie w stosunku do 2022 r. - wynika z danych żydowskiej organizacji charytatywnej Community Security Trust (CST), które przywołuje stacja Sky News.
Reklama
Reklama

CST otrzymała w zeszłym roku 955 zgłoszeń dotyczących przypadków antysemityzmu, który w jakiś sposób odnosił się do Holokaustu, podczas gdy w roku 2022 takich zgłoszeń było 469. Do kategorii zdarzeń zaliczane są odniesienia do samego Holokaustu, jak i do nazistów, Hitlera czy swastyki.

Ponad połowa ze wszystkich tego typu zdarzeń w 2023 r. miała miejsce w ciągu niespełna trzech miesięcy po 7 października, czyli po ataku palestyńskiej organizacji Hamas na Izrael. W ataku zginęło ponad 1 200 mieszkańców Izraela, a około 200 Hamas porwał jako zakładników.

W trwającej izraelskiej wojskowej operacji odwetowej zginęło, według władz Strefy Gazy, ponad 26 tys. Palestyńczyków.

CST, której misją jest dbanie o bezpieczeństwo społeczności żydowskiej w Wielkiej Brytanii, wskazała też, że w zeszłym roku liczba zdarzeń związanych z negowaniem Holokaustu wzrosła o 268 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, a liczba zdarzeń polegających na gloryfikowaniu Holokaustu lub wzywaniu do kolejnego - o 130 proc.

Wczoraj obchodzony był na świecie Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. 

Czytaj więcej:

"Daily Telegraph": Antysemityzm ma się dobrze na ulicach brytyjskich miast

Autor książki "Ochotnik": Przesłanie Pileckiego pozostaje aktualne

  Komentarze
  • Bloop
   28 stycznia, 15:14

   A moze to jest wszystko kierowane do jednej grupy, którzy nyska ze mogę se wycierac wszystko Słowenia antysemitizmem. Jest jedną taka grupa

  • Celestyn76
   28 stycznia, 15:51

   Jakoś nie dowierzam żydowskim organizacjom bo jazda wypowiedz traktują jako antysemicka xa przeciez semitami są tez Arabowie filistyni asyryjczycy i inne ludy Lewantu

  • Hahahah
   28 stycznia, 19:24

   Dzisiaj prezydent EU napisala na twiterze - oboz koncentracyjny , polska. I juz dostała bana, jutro będą przeprosiny. Po tej masakrze dzieci w Palestynie kazdy jest antysemitą oprócz pana Lisa i jego fanek. Hahaha

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.04.2024
  GBP 5.0615 złEUR 4.3316 złUSD 4.0688 złCHF 4.4787 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama