Menu

Uniwersytet w Cambridge: Do lata 2021 r. zajęcia tylko online

Uniwersytet w Cambridge: Do lata 2021 r. zajęcia tylko online
Cambridge jest pierwszą uczelnią, która zdecydowała się na odwołanie tradycyjnych wykładów w całym roku akademickim. (Fot. Getty Images)
W przyszłym roku akademickim brytyjski Uniwersytet w Cambridge nie będzie prowadził wykładów w tradycyjnej formie. Z powodu epidemii koronawirusa zajęcia zostaną przeniesione do internetu.
Reklama

"Ponieważ prawdopodobne jest, że zasada zachowania dystansu społecznego będzie nadal wymagana, uniwersytet zdecydował, że w następnym roku akademickim nie będą odbywały się wykłady w tradycyjnej formie" - napisano w oświadczeniu władz uczelni.

Dodano, że decyzja ta ma ułatwić planowanie kolejnego roku akademickiego, ale może być zmieniona, w zależności od oficjalnych wskazówek dotyczących zasad zachowania bezpieczeństwa.

Uniwersytet ma nadzieję, że być może od października będą mogły odbywać się spotkania małych grup seminaryjnych oraz osobiste konsultacje z wykładowcami, o ile uczestnicy będą zachowywać między sobą zalecaną odległość.

Przez koronawirusa w Cambridge odwołano ceremonię rozdania dyplomów. (Fot. Getty Images)

Uczelnia w Cambridge, podobnie jak inne brytyjskie szkoły wyższe, została zamknięta w marcu br. i od tego czasu prowadzi nauczanie online. W ten sposób przeprowadzane są również egzaminy; odwołano także ceremonie rozdania dyplomów.

Universities UK - organizacja zrzeszająca uniwersytety w Wielkiej Brytanii - poinformowała, że Cambridge jest pierwszą uczelnią, która zdecydowała się na odwołanie tradycyjnych wykładów w całym roku akademickim. Podobną decyzję podjął już wcześniej Uniwersytet w Manchesterze, ale dotyczy ona na razie tylko zaczynającego się jesienią pierwszego semestru.

Według przytaczanych przez agencję AP analiz, nawet 120 tys. brytyjskich uczniów może zdecydować się na opóźnione rozpoczęcie wyższej edukacji, jeżeli nauczanie będzie nadal prowadzone tylko przez internet. Ta sytuacja poważnie odbije się na finansach uniwersytetów.

Czytaj więcej:

Słynne regaty wioślarskie uniwersytetów Oxford i Cambridge odwołane

Ciekawe znalezisko w bibliotece w Cambridge: W księdze leżało stare ciastko

1 500 szkół w Anglii nie chce wznawiać lekcji w czerwcu

  Komentarze
  • Jaś
   22 maja, 06:45

   Uniwerek zamknięty do następnego lata a powaleni z rządu chcą dzieci do szkół podstawowych i średnich w czerwcu wysłać ,chory kraj chorzy rządzący.Macie największą śmiertelność w europie,świadczy to o tym że jesteście nieduolni.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama