Menu

USA: Pandemia koronawirusa wciąż przybiera na sile

USA: Pandemia koronawirusa wciąż przybiera na sile
Sytuacja epidemiologiczna w USA wciąż budzi niepokój rządzących. (Fot. Getty Images)
Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore poinformował, że w ciągu ostatniej doby w USA na Covid-19 zmarło 1 499 osób, zdiagnozowano 55 910 nowych zakażeń koronawirusem. Łączna liczba przypadków SARS-CoV-2 od początku pandemii sięga 5 242 184. Zmarło 166 971 osób.
Reklama

Dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, a zarazem doradca Białego Domu w sprawach pandemii dr Anthony Fauci oświadczył, że jest zaniepokojony wzrostem liczby zakażeń.

Jego zdaniem, sytuacja w Ameryce jest alarmująca. Prawie 1,5 tys. zmarłych poprzedniej doby to najwyższa liczba ofiar pandemii od końca maja.

Fauci ostrzegł przed potencjalnym wzrostem liczby przypadków koronawirusa w takich stanach jak Ohio, Tennessee, Kentucky i Indiana. Zwrócił jednak uwagę, że "podczas gdy niektóre stany zaczynają zauważać nasilenie pandemii, w Kalifornii, na Florydzie, w Teksasie i Arizonie nastąpiła poprawa; mają teraz mniej zgonów, mniej hospitalizacji, mniej przypadków".

Wcześniej Fauci ostrzegał, że koronawirus jest tak zakaźny, iż możliwe jest, że nigdy nie zniknie całkowicie. Światowi przywódcy, jak dodał, mogą pracować jedynie nad sprowadzeniem pandemii do "niskiego poziomu".

Czytaj więcej:

"Skończyć z tą maskaradą". Ruch antymaskowy dotarł do Francji

USA: Liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 5 milionów

Meghan Markle namawia do udziału w wyborach prezydenckich w USA

Rząd UK usunął ze statystyk ponad 5 000 zgonów na Covid-19

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.09.2020
  GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

  Sport


  Sport

  Reklama