Menu

USA: Biały Dom potwierdził, że na razie nie otworzy granic dla Europejczyków

USA: Biały Dom potwierdził, że na razie nie otworzy granic dla Europejczyków
Władze USA nie chcą otwarcia granic, bo obawiają się wariantu Delta. (Fot. Getty Images)
Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki potwierdziła, że administracja Joe Bidena 'w obecnym momencie' utrzyma w mocy dotychczasowy zakaz podróżowania do USA dla obywateli m.in. państw UE. Jako powód podała szerzenie się wariantu Delta.
Reklama
Reklama

"Bardziej zaraźliwy wariant Delta rozprzestrzenia się zarówno tu, jak i na całym świecie. Przez wariant Delta rośnie liczba nowych przypadków, zwłaszcza wśród osób niezaszczepionych, i wygląda na to, że będzie nadal rosła w ciągu najbliższych tygodni" - przekazała Jen Psaki.

Potwierdziła w ten sposób wcześniejsze nieoficjalne informacje podane przez amerykańskie media.

Jeszcze nieco ponad tydzień temu podczas wizyty kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Waszyngtonie prezydent Joe Biden informował, że jego administracja rozpatruje zniesienie ustanowionego w marcu 2020 r. zakazu podróży do USA z UE, Wielkiej Brytanii i większości państw świata.

Unia Europejska w czerwcu pozwoliła na podróż zaszczepionym Amerykanom. Niedługo potem przedstawiciele UE i USA, a także Meksyku, Kanady i Wielkiej Brytanii zaczęli rozmowy w ramach grupy roboczej, które miały doprowadzić do otwarcia amerykańskich granic. W obliczu kolejnej fali infekcji Waszyngton wstrzymał plany liberalizacji zasad podróżowania, mimo trwającego od tygodni lobbingu branży turystycznej i lotniczej.

Według danych Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), sytuacja epidemiczna pogarsza się w niemal wszystkich stanach USA. Obecnie w całym kraju notuje się średnio prawie 52 tys. nowych zakażeń dziennie, co oznacza niemal trzykrotny wzrost w ciągu ostatnich 14 dni.

Czytaj więcej:

Władze Heathrow apelują do rządu o otwarcie granic dla zaszczepionych z UE i USA

WHO: Delta już w 124 krajach. Atakuje głównie niezaszczepione osoby

  Komentarze
  • Madry
   27 lipca, 18:48

   UE nikt nie chce na swiecie za wyjatkiem kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

  • Raze
   28 lipca, 07:34

   Maszyna ogłupiania, odmóżdżania motłochu dalej kręci się w najlepsze.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2021
  GBP 5.3827 złEUR 4.6154 złUSD 3.9337 złCHF 4.2489 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama