Menu

USA: 71 proc. Amerykanów pracuje z domu. Ponad połowa chce utrzymania takiej formy pracy

USA: 71 proc. Amerykanów pracuje z domu. Ponad połowa chce utrzymania takiej formy pracy
Praca z domu szybko stała się "nową normalnością" i wiele osób chce utrzymania tej formy zatrudnienia. (Fot. Getty Images)
7 na 10 mieszkańców USA pracuje obecnie zdalnie, a ponad połowa Amerykanów pracujących w domu chce utrzymać taką formę wypełniania obowiązków zawodowych po pandemii - wynika z opublikowanego wczoraj badania ośrodka Pew Research.
Reklama
Reklama

Zgodnie z badaniem Pew Research, 71 proc. Amerykanów wykonuje obecnie swoją pracę wyłącznie lub prawie wyłącznie z domu. Z powodu pandemii liczba w ten sposób pracujących obywateli USA wzrosła do rekordowego poziomu.

Spośród tych, którzy obecnie nie wychodzą z domu do pracy 54 proc. chciałoby utrzymać taki stan po pandemii. Statystycznie chętniej skłaniają się do takiej opcji osoby z wyższym wykształceniem oraz z wyższymi dochodami od średniej.

Co trzeci wykonujący obowiązki zawodowe zdalnie Amerykanin przyznaje, że pracując w ten sposób ma problemy z motywacją. Co czwarty twierdzi, że w swoim mieszkaniu nie ma odpowiednich warunków do pracy.

Badanie Pew Research wykazało równocześnie, że 62 proc. zatrudnionych uważa, że ich pracy nie da się w czterech ścianach wykonywać tak wydajnie jak w biurze czy innym miejscu zatrudnienia.

Pandemia koronawirusa zmusiła wiele amerykańskich firm do zamknięcia, a znaczną część do przejścia na tryb zdalny. Niektóre z przedsiębiorstw oferują możliwość pracy w domu na stałe, także po zakończeniu epidemii. Zmiany na rynku przekształciły krajobraz centrów amerykańskich miast - biura w większości święcą pustkami, a setki tysięcy osób przeprowadza się dalej od wielkich aglomeracji.

Czytaj więcej:

Naukowcy: Praca zdalna zmieni społeczeństwo

Niemcy: Co druga osoba pracuje z domu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama