Menu

UK: Ognisko zakażeń w fabryce, w której pracuje wielu Polaków

UK: Ognisko zakażeń w fabryce, w której pracuje wielu Polaków
W fabryce prewencyjnie przetestowano pracowników i otrzymano wiele wyników pozytywnych. (Fot. Google Maps)
W fabryce kanapek Greencore w Northampton wykryto ognisko zarażeń koronawirusem - potwierdził organ Public Health Northamptonshire. W przedsiębiorstwie produkowane są m.in. kanapki dla wszystkich supermarketów M&S w kraju.
Reklama

Informacje na ten temat otrzymaliśmy od jednego z czytelników, który poinformował nas, że w fabryce pracuje wielu Polaków. O sprawie donoszą również liczne brytyjskie media, m.in. serwis Metro.co.uk.

Przedstawiciel firmy przekazał, że po wykryciu fali zakażeń, firma rozpoczęła śledzenie kontaktów zakażonych oraz wysłała na kwarantannę pracowników, którzy mieli styczność z chorymi.

"W związku z rosnącą liczbą przypadków Covid-19 w Northampton, zaczęliśmy prewencyjnie testować naszych pracowników. Możemy potwierdzić, że znaczna liczba personelu miała wynik pozytywny na koronawirusa i odbywa obecnie samoizolację" - wskazano.

Ian Morris, stojący na czele Northamptonshite County Council, wyraził zaniepokojenie faktem, że w hrabstwie - pomimo licznych apelów o rozwagę - przybywa nowych zakażeń.

W związku z tym władze pracują obecnie nad opublikowaniem szeregu nowych wskazówek dla mieszkańców, które pomogą w ograniczeniu liczby infekcji. 

Liczba zakażeń w Northampton jest wyższa niż w innych regionach kraju o ok. 20 procent. 

Czytaj więcej:

Niemcy: Ponad 900 Polaków w ognisku koronawirusa

WHO: Pandemia koronawirusa nawet nie zbliża się do końca

Eksperci: "Trzeba zamknąć część metra w Londynie, aby zapobiec Covid-19"

Szkocja walczy z ogniskiem epidemii w Aberdeen

  Komentarze
  • Tom
   13 sierpnia, 23:06

   Powinni zrobic testy we wszystkich magazynach i fabrykach, gdzie pracuje wiele osób. Tam nikt nie przestrzega dystansu.

  • Zbych
   13 sierpnia, 23:46

   Trzeba robic testy zeby wykryc czy jest sie chory,co za idiotyzm! I do tego jeszcze testami ktore nie sa do tego przeznaczone i maja 80% falszywie pozytywny wynik! To jest kolejny krok by zamykac fabryki z jedzeniem i kreowac glod na swiecie by byc uzaleznionym od korporacji i sztuczego miesa Gatesa

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Reklama