Menu

UEFA zagroziła Duńczykom walkowerem. "To było nieetyczne"

UEFA zagroziła Duńczykom walkowerem. "To było nieetyczne"
"Każdy bez większego wysiłku myślowego może sobie wyobrazić, co się działo w głowach duńskich piłkarzy w takiej sytuacji i o czym myśleli". (Fot. Getty Images)
Legenda duńskiego futbolu Peter Schmeichel, ojciec pierwszego bramkarza reprezentacji Kaspera, ujawnił kulisy wydarzeń wokół sobotniego meczu Dania-Finlandia (0:1), który został przerwany z powodu ataku serca Christiana Eriksena lecz później wznowiony - jak podano - na życzenie duńskich piłkarzy.
Reklama
Reklama

"Wiadomość, którą podała UEFA, że mecz został wznowiony ponieważ tak chcieli duńscy piłkarze, jest nieprawdziwa" - przekazał w brytyjskiej telewizji. Jego wypowiedzi cytują skandynawskie media.

"Otrzymaliśmy do wyboru trzy rozwiązania. Pierwszą było dokończenie meczu tego samego dnia, drugą rozegranie go o godzinie 12:00 następnego dnia. Trzecią, o której nikt nie mówi, był walkower 0:3 dla Finlandii" - wyjaśnił Schmeichel.

"Każdy bez większego wysiłku myślowego może sobie wyobrazić, co się działo w głowach duńskich piłkarzy w takiej sytuacji i o czym myśleli. Dostali minuty na decyzję czy grać zaraz, jutro czy przegrać walkowerem. To było nieetyczne w tej sytuacji ultimatum i piłkarze de facto nie dostali wyboru" - ujawnił Schmeichel w programie "Good Morning Britain". Jego wypowiedź przytoczył szwedzki dziennik "Aftonbladet".

"Uważam, że w tak wyjątkowej sytuacji należało poczekać z decyzją do następnego dnia, poczekać na wiadomości ze szpitala, ostudzić emocje i odpocząć - przede wszystkim psychicznie, a dopiero później podjąć decyzję co do meczu" - podsumował Duńczyk.

Czytaj więcej:

Były lekarz Eriksena: "Nie miał żadnych problemów z sercem"

"The Times": Zasłabnięcie Eriksena przypomina, że piłkarze nie są nadludźmi

Wciąż nie jest znana przyczyna kłopotów z sercem Eriksena

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama