Turniej WTA w Indian Wells: Fręch odpadła w drugiej rundzie

"W pierwszym secie Marketa zagrała bardzo dobrze. Nie mogłam za dużo zrobić" - podkreśliła Polka. (Fot. Getty Images)
Magdalena Fręch odpadła w drugiej rundzie prestiżowego turnieju tenisowego w kalifornijskim Indian Wells (pula nagród 8,58 mln dolarów). Polka przegrała z Czeszką Marketą Vondrousovą 1:6, 3:6.

Fręch w światowym rankingu zajmuje 88. miejsce. Vondrousova jest natomiast sklasyfikowana na 33. pozycji. 22-latka z Pragi to finalistka French Open z 2019 roku i srebrna medalistka ubiegłorocznych igrzysk w Tokio.

Wyżej notowana rywalka szybko przejęła inicjatywę w meczu. Grała niemal bezbłędnie i po kilkunastu minutach prowadziła 5:0. Ostatecznie w pierwszym secie oddała Fręch tylko jednego gema.

Druga partia zaczęła się obiecująco, bo Polce udało się przełamać Vondrousovą. Wyrównana walka toczyła się jednak tylko do stanu 2:2. Później Czeszka ponownie dominowała na korcie i po nieco ponad godzinie świętowała awans do trzeciej rundy.

W turnieju kobiet BNP Paribas Open w Indian Wells wystartowały trzy Polki, ale na placu boju została już tylko Iga Świątek. Magdalena Linette odpadła po porażce już w swoim pierwszym meczu.

"Uważam, że jest to jeden z najlepszych turniejów poza wielkimi szlemami. Bardzo się cieszę, że los w tym roku dał mi lucky losera i mogłam konkurować w turnieju głównym oraz z tego, że po raz drugi w karierze grałam tutaj w drugiej rundzie" - przyznała Fręch.

Teraz przed Fręch występy w mocno obsadzonym Miami Open, a następnie w turnieju w Charleston w Południowej Karolinie. W następnych trzech tygodniach będzie można ją zobaczyć także w Polsce. "Zagram w Billy Jean Cup" - zdradziła trzecia rakieta kraju.

Dzisiaj swój mecz w trzeciej rundzie rozegra Iga Świątek. Rozstawiona z "trójką" Polka zmierzy się z Dunką Clarą Tauson.