Turniej ATP w Dubaju: Hurkacz przegrał w półfinale z Rublowem

Publiczność obserwująca mecz była wyraźnie po stronie polskiego tenisisty. (Fot. Getty Images)
Rozstawiony z numerem piątym Hubert Hurkacz odpadł w półfinale turnieju ATP na kortach twardych w Dubaju (pula nagród 2,8 mln dol). Polski tenisista po zaciętym pojedynku przegrał z występującym z 'dwójką' Rosjaninem Andriejem Rublowem 6:3, 5:7, 6:7 (5-7).

To było trzecia konfrontacja obu tenisistów, ale dopiero pierwsze zwycięstwo Rublowa. Polak pokonał go w 2020 roku w drugiej rundzie na korcie ziemnym w Rzymie oraz w półfinale ubiegłorocznych zmagań na twardych kortach w Miami.

Pierwszy set pojedynku też układał się po myśli wrocławianina. Zwyciężył 6:3, imponując m.in. serwisem. W całym spotkaniu Hurkacz popisał się aż 27 asami (rywal dziewięcioma).

W drugiej partii Rosjanin coraz częściej jednak umiejętnie returnował i przy stanie 6:5 zdołał przełamać Polaka, wygrywając jednocześnie seta.

Decydująca partia była jeszcze bardziej wyrównana, tenisiści wygrali wszystkie gemy przy swoich serwisach. Hurkacz kilka razy wybrnął z trudnej sytuacji, m.in. przy stanie 5:6 i 0-30. Doprowadził do remisu i o wszystkim rozstrzygnął tie-break. W nim polski tenisista musiał już uznać wyższość Rublowa.

Pojedynek trwał prawie dwie i pół godziny.

Wcześniej, w drodze do półfinału, Hurkacz nie stracił w Dubaju ani jednego seta.