Trener Barcelony: Messi może dzisiaj zagrać z Interem

Lionel Messi (Fot. Getty Images)
Trener piłkarzy Barcelony Ernesto Valverde poinformował, że gwiazdor tej drużyny Lionel Messi ma szansę zagrać w dzisiejszym meczu Ligi Mistrzów z Interem w Mediolanie. 20 października Argentyńczyk doznał kontuzji, przez którą miał pauzować przez trzy tygodnie.

W spotkaniu ekstraklasy z Sevillą (4:2), w którym zdobył jedną z bramek, Messi niefortunnie upadł na murawę po starciu z rywalem. Później stwierdzono pęknięcie kości strzałkowej prawej ręki i zapowiedziano, że Argentyńczyk nie zagra przez trzy tygodnie.

Niespodziewanie 31-letni piłkarz wznowił treningi już w środę, a jeśli wróci do gry dzisiaj, przerwa potrwa 16 dni.

"Leo może być do naszej dyspozycji, ale musimy jeszcze zobaczyć, jak będzie wyglądał na treningu. Musimy się upewnić, że nie ma ryzyka. Zawsze jest lepiej, gdy mamy go w składzie, chcemy, żeby do nas wrócił jak najszybciej. Może zagra od pierwszej minuty, może zostanie zmieniony, może wejdzie z ławki... na pewno nie będziemy podejmować żadnego ryzyka" - oświadczył Valverde.

Bez Argentyńczyka w składzie Barcelona wygrała wszystkie mecze w ostatnich dniach, w tym z Realem Madryt 5:1. Pokonała także u siebie Inter 2:0 w grupie B Ligi Mistrzów. Jeśli zwycięży w dzisiejszym rewanżu na San Siro, zapewni sobie awans do 1/8 finału z pierwszego miejsca.