Menu

"The Times": Nie będzie igrzysk w Tokio

"The Times": Nie będzie igrzysk w Tokio
Rząd Japonii stanowczo zaprzeczył dzisiaj tym doniesieniom. (Fot. Getty Images)
Rząd japoński nieoficjalnie stwierdza, że zaplanowane na ten rok igrzyska olimpijskie w Tokio być może będą musiały zostać odwołane z powodu koronawirusa - poinformował dziennik 'The Times', powołując się na anonimowego członka rządzącej koalicji.
Reklama

Jak dodaje dziennik, cytowany przez agencję Reuters, rząd koncentruje się teraz na zabezpieczeniu igrzysk dla Tokio w następnym dostępnym terminie - w 2032 roku.

Jednak rząd Japonii stanowczo zaprzeczył dzisiaj tym doniesieniom. "Nie ma takiego faktu" - podkreślił główny sekretarz japońskiego rządu Manabu Sakai. "Oczywiście musimy wziąć pod uwagę sytuację za granicą i w pewnym momencie zdecydujemy, czy zorganizować wydarzenie, ale do tego czasu japoński rząd będzie robił, co trzeba" - dodał.

Z powodu pandemii igrzyska w Tokio zostały już przełożone z 2020 na 2021 rok. Ich obecny termin to 23 lipca - 8 sierpnia.

W przeprowadzonej w styczniu ankiecie 80 procent Japończyków opowiedziało się za odwołaniem lub kolejnym opóźnieniem igrzysk. Wiadomo jednak, że ta druga opcja nie wchodzi w grę.

Japonia w ostatnim czasie zmaga się ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Choć sytuacja w tym kraju nie jest tak ciężka jak w wielu innych państwach, to i tak wzbudza społeczny niepokój. Łącznie zanotowano ponad 340 tys. zakażeń i niespełna pięć tysięcy zgonów. Obecnie w Tokio i 10 innych prefekturach obowiązuje stan wyjątkowy.

Czytaj więcej:

Tokio 2020: Obniżono koszty o 240 mln euro

80 procent Japończyków chce odwołania lub opóźnienia igrzysk w Tokio

"Nie jest pewne, czy igrzyska w Tokio odbędą się tego lata"

Organizator igrzysk w Londynie: "Odwołałbym Tokio 2021"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.02.2021
  GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama