Menu

Szwecja: W Sztokholmie zamknięto pięć restauracji, w których było zbyt tłoczno

Szwecja: W Sztokholmie zamknięto pięć restauracji, w których było zbyt tłoczno
W Szwecji wprowadzono liberalny model walki z epidemią koronawirusa... (Fot. Getty Images)
W Sztokholmie po raz pierwszy władze sanitarne zamknęły wczoraj pięć restauracji, w których wbrew zaleceniom było zbyt tłoczno. Wcześniej epidemiolodzy apelowali do mieszkańców o pozostanie w domach.
Reklama

W pięciu zamkniętych lokalach dopatrzono się poważnych uchybień polegających m.in. na zbyt małych odstępach między stolikami oraz kłębiących się kolejkach przy barze. Wśród skontrolowanych 52 lokali, 32 otrzymały ostrzeżenia.

W weekend słoneczna pogoda oraz pierwsze dni po wypłacie (miała miejsce w piątek) spowodowały, że wielu Szwedów odwiedziło ogródki gastronomiczne. Grupy młodzieży świętowały na mieście zakończenie roku szkolnego. W wypowiedziach dla mediów uczniowie wyrażali żal z powodu odwołania przez dyrektorów placówek oficjalnych imprez. W jednej ze szkół powstała nawet list protestacyjny.

Epidemiolodzy apelują o unikanie tłumów, ale nie zawsze ich apel skutkuje... (Fot. Getty Images)

Jeszcze w piątek epidemiolodzy apelowali o unikanie tłumów, gdyż "sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wciąż jest poważna". Potwierdzają to podane wczoraj statystyki Urzędu Zdrowia Publicznego, z których wynika, że liczba zakażonych SARS-CoV-2 wynosi 18 640 (w Sztokholmie - 7,3 tys.), a ofiar śmiertelnych Covid-19 - 2 194 (w Sztokholmie - 1,2 tys.).

W Szwecji wprowadzono liberalny model walki z epidemią koronawirusa, w którym kładzie się nacisk na zalecenia. Apeluje się o niekorzystanie z komunikacji miejskiej oraz o pracę z domu, jeśli to możliwe. Jednym prawnym obostrzeniem jest zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób.

Czytaj więcej:

Szwecja: Potrzebna zmiana strategii walki z epidemią?

Szwecja: W czasach koronawirusa księżna Sofia rozpoczęła pracę w szpitalu

Szwecja: Prywatne kliniki robią operacje plastyczne, ale nie chcą pomóc szpitalom

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 09.07.2020
  GBP 4.991 złEUR 4.474 złUSD 3.949 złCHF 4.208 zł

  Sport


  Sport

  Reklama