Szóste z rzędu zwycięstwo Bayernu

Bayern w ostatnim czasie idzie jak burza. (Fot. Getty Images)
Prowadzący w tabeli Bayern Monachium pokonał na wyjeździe zamykające ją Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 w meczu 15. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. To szóste z rzędu zwycięstwo obrońców tytułu, którzy mundialową przerwę na pewno spędzą na pozycji lidera.

Gole dla gości na stadionie beniaminka, w którym zabrakło po raz kolejny kontuzjowanego Marcina Kamińskiego, zdobyli Serge Gnabry i Eric Maxim Choupo-Moting. Kameruńczyk jest w ostatnim czasie niezwykle skuteczny - w dziewięciu ostatnich spotkaniach w różnych rozgrywkach uzyskał 10 goli i tylko w jednym nie wpisał się na listę strzelców.

Łącznie z Ligą Mistrzów i Pucharem Niemiec zespół trenera Juliana Nagelsmanna wygrał po raz 10. z rzędu, a ostatnio ze zwycięstwa nie cieszył się 8 października, kiedy zremisował w Bundeslidze z Borussią Dortmund 2:2.

Walczący o 11. z rzędu, a 33. w historii tytuł monachijczycy mają 34 punktów i o sześć wyprzedzają RB Lipsk, który w sobotę wygrał w Bremie z Werderem 2:1. To czwarty kolejny komplet punktów ekipy spod znaku czerwonego byka.

Na pozycję wicelidera mają jeszcze szansę wskoczyć Union Berlin i SC Freiburg, które mają po 27 punktów, a w niedzielę stoczą bezpośredni pojedynek, oraz piąty Eintracht Frankfurt, którego czeka wyjazd do FSV Mainz.

Szósta z 25 pkt jest Borussia Dortmund, która już w piątek uległa na wyjeździe imienniczce z Moenchengladbach 2:4. To druga z rzędu porażka BVB.

Dwa "oczka" mniej ma VfL Wolfsburg. "Wilki", z grającym do 65. minuty Jakubem Kamińskim, pokonały na wyjeździe Hoffenheim 2:1. To ich czwarta kolejna wygrana.