Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Sunday Times": Mistrz olimpijski mógł zniszczyć próbki swojej krwi

"Sunday Times": Mistrz olimpijski mógł zniszczyć próbki swojej krwi
Chińczyka przyłapano na dopingu w maju 2014 roku. (Fot. Getty Images)
Próbki krwi pobrane od chińskiego zdobywcy sześciu medali igrzysk olimpijskich w pływaniu 27-letniego Yang Suna zostały podobno zniszczone - poinformował 'Sunday Times'.
Reklama

Zdaniem gazety, szklane fiolki z pobraną od sportowca krwią we wrześniu 2018 roku zostały zniszczone uderzeniem młotka przez ochroniarza lub chińskiego sportowca.

Doniesienia mediów na ten temat różnią się między sobą. Jedne twierdzą, że zniszczenia dokonał ochroniarz, z innych wynika, że było to dziełem pływaka.

Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) na początku stycznia uznała Suna za niewinnego w tej sprawie. Krajowy związek uważa, że pływak nie naruszył w niczym reguł antydopingowych. Międzynarodowa Agencja Antydopingowa (WADA) rozważa zaskarżenie decyzję FINA do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu.

Chińczyka przyłapano na dopingu w maju 2014 roku, kiedy wykryto w jego organizmie trimetazidin. Ukarano go wtedy trzymiesięczną dyskwalifikacją, jednakże w okresie bez startów.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama