Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Settled status będzie działał na iPhone'ach. "Do końca tego roku"

Settled status będzie działał na iPhone'ach. "Do końca tego roku"
Aplikacja "settled status" będzie działać także na iPhone'ach. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd obiecał, że imigranci z krajów Unii Europejskiej pod koniec tego roku będą mogli złożyć wniosek o status osoby osiedlonej także za pomocą swoich iPhone'ów. Obecnie aplikacja działa wyłącznie w systemie Android.
Reklama

"Szef brytyjskiego MSW Sajid Javid ogłosił, że kontrowersyjna aplikacja zapewniająca prawa obywatelom krajów UE będzie wreszcie działać na iPhone'ach” – przekazuje dziennik "The Guardian”.

Minister podpisał umowę z firmą Apple rok po tym, jak Home Office zostało skrytykowane za stworzenie do rejestracji aplikacji, która działa jedynie na telefonach z Androidem i czytnikiem NFC, chociaż 48% wszystkich smartfonów na Wyspach to iPhone'y.

"Cieszę się, że mogę potwierdzić, iż Apple wprowadzi niezbędne zmiany, a aplikacja będzie działać na urządzeniach mobilnych i tabletach tej firmy do końca roku” - podkreślił Sajid Javid.

Rząd uruchomił nową aplikację w zeszłym roku w serii testów, ale szybko okazało się, że element weryfikacji dokumentu tożsamości nie działa na iPhone'ach. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych było  krytykowane po tym, jak urzędnicy zasugerowali, aby obywatele UE pożyczali telefony od znajomych.

Oświadczenie Javida pojawiło się tuż po oficjalnej inauguracji systemu rejestracji pozwalającej na uzyskanie statusu osoby osiedlonej. Status ten jest konieczny, aby obywatele krajów unijnych nadal mogli żyć i pracować nad Tamizą po Brexicie.

Imigranci mają czas na restrację do końca czerwca 2021 roku, w przypadku Brexitu bez porozumienia - do grudnia 2020 roku.

Imigranci mogą się rejestrować w Home Office za pomocą strony internetowej: 
 https://www.gov.uk/settled-status-eu-citizens-families/applying-for-settled-status.

 

  Komentarze


  • Gość
   2 kwietnia, 13:40

   Ile razy w tym kraju trzeba się rejestrować??? Rejestracja NIN, WRS, tymczasowy rezydent, stały rezydent, a teraz jeszcze osiedleniec i co jeszcze??? Przecież oni bardzo dobrze wiedza kto tu jest chociażby po odprowadzanych składkach, rocznych rozliczeniach czy pobieranych zasiłkach itd. Nie rozumiem ile razy trzeba to samo udowadniać. Za trzy lata znowu coś wymyślą żeby ktoś miał robotę. I tak będą nam w kółko kazać się rejestrować (jak nie powiem kto za czasów wojny). Masakra!

  • Krystyna 5
   2 kwietnia, 17:11

   Ja się zarejestrowałam a i tak za rok wracam. Mieszkanie pod Krakowem 35tys funa. Jedno mam a za rok drugie kupie i arivederci nieudacznicy

  • Lukasz K
   2 kwietnia, 18:20

   Aplikacji nie można zainstalować na xiaomi pocophone f1 :/ "twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją"

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama