Menu

Salonowi fryzjerskiemu zabroniono poszukiwania "szczęśliwego" stylisty

Salonowi fryzjerskiemu zabroniono poszukiwania "szczęśliwego" stylisty
Właściciela salonu fryzjerskiego zmuszona została do wycofania ogłoszenia. (Fot. Getty Images)
Właścicielka salonu fryzjerskiego w Gloucestershire nie mogła zamieścić oferty pracy dla 'szczęśliwego' stylisty fryzur, bo - zdaniem pracownika rządowej agencji zatrudnienia - określenie to dyskryminuje osoby, które są nieszczęśliwe - poinformował serwis internetowy dziennika 'The Times'.
Reklama

Alison Birch, która prowadzi salon fryzjerski AJ's w mieście Stroud, w ogłoszeniu przesłanym w środę do opublikowania na stronie internetowej rządowych agencji zatrudnienia Jobcentre Plus napisała, że szuka osoby z kwalifikacjami i co najmniej pięcioletnim doświadczeniem. Dodała: "To ruchliwy, przyjazny, mały salon, więc oczekujemy zgłoszeń tylko od szczęśliwych, przyjaznych stylistów".

Jak informuje BBC News, półtorej godziny później skontaktował się z nią pracownik agencji i powiedział, że nie może podać "szczęśliwości" jako wymaganej cechy nowego pracownika. Wyjaśnił, że "nie może używać słowa szczęśliwy, na wypadek gdyby ktoś pomyślał, że nie może ubiegać się o pracę, ponieważ nie jest szczęśliwą osobą".

Birch początkowo myślała, że to żart, ale sprawdziła numer telefonu i okazało się, że rzeczywiście dzwonił pracownik Jobcentre.

"Chcę tylko szczęśliwych ludzi, ale boję się teraz dawać ogłoszenia o pracy, żeby nikogo nie zdyskryminować" - przekazała w rozmowie z BBC News. "Z pewnością szukając szczęśliwych kandydatów, nie uczynię nieszczęśliwych ludzi jeszcze bardziej nieszczęśliwymi, nie oferując im pracy" - dodała.

Ministerstwo pracy i emerytur poinformowało, że decyzja była pomyłką. Zaoferowało publikację oryginalnej treści ogłoszenia i przeprosiło za błąd.

Czytaj więcej:

Hiszpania: Zdalna praca zostanie utrzymana

Ponad 100 mln razy skorzystano z rabatów na jedzenie poza domem

Ruszyła budowa linii szybkiej kolei z Londynu na północ Anglii

  Komentarze
  • Krzysiek
   6 września, 09:23

   Teraz wydaje sie to glupie ale wszystko jest zgidne z agenda onz na rok 2030 lub ciut pozniej wystarczy wejsc i poczytac ma byc wprowadzony tzw happytalizm nie wazne ze nie masz pracy pieniedzy i no jestes hory glowne kryterium bedzie czy jestes szczesliwy i wiekszosc bedzie jak w zssr i znowu pozdrowienia dla cenzora z londynka za brak publikacij wszesnieszych komentarzy oferta pracy w korei polnocnej wciaz dostapena jakby cos

  • Swiat potrzebuje resetu
   6 września, 12:53

   W takim razie nie moze napisac, ze szuka kompetentna i doswiadczona osobe bo by dyskryminowala niekompetene i niedoswiadczone

  • Janusz
   6 września, 20:50

   Proponuję " komentatorom " pojechać do Polski i sprawdzić, czy " przegięcie " w drugą stronę jest lepsze. Pójść " wydziaranym " po kredyt do banku. Z zielonymi włosami szukać pracy. Lub szukać jej po 60-e. Albo chronić się przed deszczem pod tęczową parasolką. Chociaż niektóre sprawy mnie tu śmieszą, to wolę pod tym względem UK.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Reklama