Menu

Rząd UK: Program Test and Trace "dużym sukcesem"

Rząd UK: Program Test and Trace "dużym sukcesem"
Dzięki programowi Test and Trace udało się zapobiec dalszemu zarażaniu nawet 250 tys. osób. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd przekazał wczoraj, że program Test and Trace okazał się 'dużym sukcesem' i jest skuteczny w tym, do czego został stworzony. Oświadczenie to pojawiło się po zapowiedzi zmniejszenia liczby aktywnych detektywów o 6 tysięcy.
Reklama

Minister zdrowia Edward Argar zapewnił, że system jest "bardzo skuteczny" i wkrótce bedzie wzmocniony poprzez przyznanie większych uprawnień lokalnym oddziałom zdrowia publicznego.

Brytyjski rząd już wcześniej zwracał uwagę, że detektywi nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób, które miały kontakt z zarażonymi, ponieważ nie wszyscy odbierają telefon. Według nowych planów, osoby takie będą odwiedzane przez detektywów bezpośrednio w swoich domach lub miejscach pracy.

Program Test and Trace wielokrotnie był krytykowany przez opozycyjną Partię Pracy, która zarzuca, że "jest on daleki od wiodącego na świecie". 

Edward Argar odrzucił jednak te zarzuty, wskazując, że "system wciąż będzie ewoluował". "Namierzyliśmy w ciągu ostatnich 10 tygodni, od kiedy rozpoczęliśmy program, ok. ćwierć miliona ludzi - to ćwierć miliona łańcuchów transmisji, które zostały przez nas przerwane" - wskazał.

Wczoraj NHS zapowiedziało, że zmniejszy liczbę detektywów działających w programie o 6 tysięcy. Wyjaśniając decyzje, przedstawiciele służby zdrowia również przekazali, że wynika ona z "przeniesienia odpowiedzialności za program na lokalne oddziały zdrowia".

Czytaj więcej:

Koronawirus: Jak działa system Test & Trace?

Irlandia: Aplikacja Covid Tracker pobrana prawie milion razy w 24 godziny

Rząd UK przyznaje, że program Test and Trace jest niezgodny z prawem

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama