Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Rząd UK: Nielegalni imigranci są uprawnieni do szczepionki

Rząd UK: Nielegalni imigranci są uprawnieni do szczepionki
Brytyjski rząd po raz kolejny podkreślił, że nie bedzie weryfikować czyjegoś statusu imgiracyjnego podczas programu szczepień i testów. (Fot. Getty Images)
Wszyscy imigranci mieszkający w Wielkiej Brytanii są uprawnieni do szczepionki przeciw Covid-19, nawet jeśli przebywają w kraju nielegalnie i nie będzie deportacji z powodu zgłoszenia się na szczepienie - oświadczył brytyjski rząd.
Reklama
Reklama

Władze wezwały nielegalnych imigrantów, aby zarejestrowali się u lekarzy GP w celu otrzymania szczepionki.

Wyjaśniono, że szczepionka jest bezpłatna niezależnie od statusu imigranta, a władze nie będą tego sprawdzały. Taką samą zasadę przyjęto wiosną 2020 roku, gdy wybuchła epidemia. Rząd ogłosił wówczas, że nie będzie sprawdzał statusu imigrantów, którzy potrzebują wykonać test na obecność koronawirusa lub potrzebują opieki medycznej z powodu Covid-19.

Zarazem podkreślono, że nie oznacza to amnestii dla nielegalnych imigrantów i nikt nie otrzyma prawa do pobytu w Wielkiej Brytanii tylko z tego tytułu, że został zaszczepiony.

Nie jest jasne ilu osób dotyczy ta kwestia. Ostatnie oficjalne dane dotyczące liczby nielegalnych imigrantów pochodzą z 2005 roku, kiedy szacowano ich liczbę na 430 tys. Według niezależnych ocen, obecnie ich liczba przekracza milion.

W Wielkiej Brytanii szczepienia przeciw Covid-19 odbywają się najszybciej w Europie, zarówno w liczbach bezwzględnych, jak i w stosunku do populacji. Do soboty włącznie pierwszą dawkę szczepionki przyjęło ponad 12 mln osób, a drugą - ponad 500 tys.

Czytaj więcej:

Bank Anglii: Dzięki szczepieniom przeciw Covid-19 gospodarka szybko się odbije

Rząd UK: Do maja chcemy zaszczepić wszystkich powyżej 50 lat

Brytyjski rząd nie planuje paszportów szczepionkowych

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.11.2021
  GBP 5.5597 złEUR 4.7038 złUSD 4.1754 złCHF 4.5071 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama