Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Rośnie liczba napaści seksualnych online wobec dzieci

Rośnie liczba napaści seksualnych online wobec dzieci
Jak oceniają eksperci z IWF, większość rodziców nie ma pojęcia, jakie treści udostępniają w sieci ich pociechy. (Fot. Getty Images)
Ostatni rok był najgorszym w historii pod względem liczby przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie - przekazała brytyjska organizacja Internet Watch Foundation (IWF). Aktywiści wystosowali apel do rządu, aby zwiększył nakłady na edukację rodziców w zakresie rozpoznawania niebezpiecznych zachowań w sieci.

Reklama
Reklama

Organizacja, która wyszukuje i pomaga usuwać treści związane z nadużyciami w internecie poinformowała, że ​​w 2021 r. zbadała ponad 361 tys. zgłoszeń dotyczących podejrzanych materiałów. To największa roczna liczba przypadków w historii istnienia grupy od 1996 r.

Według IWF, za wzrost liczby nadużyć odpowiada m.in. lockdown, gdy więcej osób - zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym - spędzało swój czas wolny w internecie. To z kolei przełożyło się na większą podatność na ataki przestępców seksualnych.

W oparciu o własne dane grupa stwierdziła, że ​​zaobserwowała trzykrotny wzrost zdjeć i filmów z udziałem dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Zwrócono uwagę, iż "internetowi przestępcy korzystają z tych zdjęć na skalę przemysłową".

Większość zdjęć dzieci wykonały samodzielnie za pomocą kamer internetowych we własnych pokojach - dodano.

"Rodzice powinni otrzymać więcej pomocy, aby mogli lepiej wykrywać i rozumieć niebezpieczeństwa w internecie, a tym samym skuteczniej chronić swoje dzieci - tym bardziej, że wykorzystywanie seksualne ma miejsce w domach rodzinnych, a rodzice są całkowicie nieświadomi tego, co się dzieje" - przekazała Susie Hargreaves z IWF.

Czytaj więcej:

Hiszpania: 220 duchownych mogło dopuścić się w ciągu 20 lat nadużyć seksualnych

Francja: Od 1950 r. 216 tys. ofiar pedofilii w Kościele katolickim

  Komentarze
  • Andrzej londek
   17 stycznia, 11:47

   To jest podkręcane specjalnie aby tylko zaostrzyć prawo np. żadnej prywatności online i zakazanie vpn tor itd. od dłuższego czasu w tym upadłym kraju mówi się o tym aby zaostrzać prawo na zwyczajnie zmyślonych danych tak jak mowa w tym artykule.Studiowalem socjologię na szczęście wiem czym ten kraj jest i czym będzie w przyszłości.

  • Wróżbita
   17 stycznia, 23:42

   Andrzejek, śmiało, czym będzie UK w przyszłości ?

  • Pielęgniarka
   18 stycznia, 04:23

   Tu się zgodzę z kolegą UK to pierwszy kraj w Europie gdzie zakazano prawa do demonstracji a nawet jednoosobowa demonstracja musi mieć pozwolenie od policji ale skąd biedny niedouczony taśmociąg z fabryki ma o tym wiedzieć jak on jest w raju bo tak mu powiedzieli jak jechał do Anglii.Zdecydowanie nie jest to kraj demokracji.

  • Doktor
   18 stycznia, 11:43

   Droga pielegniarko, już większej bzdury nie mogłaś wymyslec. Nawet nie warto z Tobą polemizować. Jeśli w UK nie ma demokracji, to jak nazwiesz system w pislandzie, w Niemczech, czy Austrii ? ZDECYDOWANIE zajmij się śledzeniem srowida .

  • Student prawa
   18 stycznia, 14:39

   Do Doktor a jak nazwiesz kraj w którym nie możesz demonstrować niestety to jedyny tak okropny kraj w Europie nie mówimy tutaj o lokalnych reżimach jak polsza czy wegry czy rosja.

  • Rumcajs ze Szkocji
   18 stycznia, 14:44

   Do Wróżbita ja ci powiem najgorszą patologią w Europie już jest a będzie jeszcze gorzej ,dzisiaj uchwali prawo że prywatne więzienia mogą bez żadnego powodu trzymać cię w więzieniu bez limitu tak długo jak chcą ale skąd ty to możesz wiedzieć jeśli w polskiej telewizji nie mówili.

  • Profesor prawa
   18 stycznia, 23:54

   Studencie prawa, gdzie studiowałeś ? Chyba razem z pielęgniarką mniemanologię stosowaną ?

  • Arkadiusz
   19 stycznia, 00:56

   Tu akurat się zgadzam z komentującymi całe te badania sa celowo fałszowane aby tylko przysporzyć chwały policji. Z drugiej strony nie ma wolności w tym kraju oglądałem wczoraj na DW niemieckim pokazywali właśnie UK o kobiecie która trzymana była w więzieniu przez 3 miesiące tylko dlatego że była na jakiejś demonstracji ostatnio która została uznana za nielegalną, maz siedzial z dwójką małych dzieci przez całe święta i nowy rok.Ciezko tu komentować bo też mam dzieci i żonę, ale chyba coś się stało z tym krajem bo to nie jest już Anglia do której przyjechaliśmy lata temu.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2022
  GBP 5.5377 złEUR 4.6558 złUSD 4.4379 złCHF 4.4542 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama