Remis drużyny Krychowiaka i wygrana wicelidera angielskiej ekstraklasy

Krychowiak podczas treningu West Bromwich Albion. (Fot. Facebook/Grzegorz Krychowiak)
Piłkarze wicelidera angielskiej ekstraklasy Manchesteru United pokonali w 14. kolejce Watford 4:2. Z dorobkiem 32 punktów tracą pięć do prowadzącego Manchesteru City. West Bromwich Albion Grzegorza Krychowiaka pozostaje bez wygranej w 12. meczu z rzędu.

W Watford pod Londynem "Czerwone Diabły" już po 32 minutach prowadzili 3:0 po dwóch bramkach Ashleya Younga (19. i 25.) oraz jednej Francuza Anthony'ego Martiala. W drugiej połowie gospodarze zaczęli odrabiać straty, gdy rzut karny wykorzystał Troy Deeney (77.). Siedem minut później na 2:3 trafił Francuz Abdoulaye Doucoure, jednak nadzieje Watfordu rozwiał Jesse Lingard (86.).

Manchester United odniósł trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Dzisiaj przewagę nad nim może powiększyć lokalny rywal City, który podejmie o 21 Southampton.

West Bromwich Albion nie potrafi wygrać spotkania w Premier League od 19 sierpnia. Trzy dni później zespół Krychowiaka odniósł jeszcze zwycięstwo w Pucharze Ligi, ale od tego czasu jego bilans licząc wszystkie rozgrywki to sześć remisów i sześć porażek. We wtorek WBA zremisował u siebie z beniaminkiem Newcastle United 2:2. Polak pojawił się na boisku w 84. minucie, gdy wynik był już ustalony.

West Brom jest 16. w tabeli, zgromadził 12 punktów. O trzy mniej ma Swansea City, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański. Dzisiaj "Łabędzie" zmierzą się na wyjeździe z broniącą tytułu Chelsea Londyn.