Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Real Madryt uruchomi park tematyczny w Chinach

Real Madryt uruchomi park tematyczny w Chinach
Real Madryt uruchomi wspólnie ze spółką Lai Sun Group piłkarski park tematyczny w południowych Chinach. (Fot. Getty Images)
Real Madryt uruchomi wspólnie ze spółką Lai Sun Group piłkarski park tematyczny w południowych Chinach. Obiekt ma ruszyć w 2021 roku.
Reklama

Jak poinformował Emilio Santos, rzecznik prasowy Realu Madryt, park tematyczny zostanie wybudowany na położonej blisko Makau wyspie Hengqin. Zaznaczył, że nowa inwestycja jest już w fazie planowania i w niedługim czasie będzie realizowana na terenie gruntów, na których swoje przedsięwzięcia rozwija już Lai Sun Group.

"Cały park tematyczny znajdzie się na powierzchni 12 tys. m kw. Pojawią się tam nie tylko miejsca bezpośrednio związane z piłką nożną, ale również punkty usług i handlu" - ujawnił Santos.

Park tematyczny Realu Madryt będzie zawierał przestrzenie muzealne dotyczące historii hiszpańskiego klubu, a także miejsca do zabawy, m.in. małe boiska piłkarskie. Obiekt ma się wyróżniać dużą ilością nowych technologii.

Stałym elementem parku będą m.in. miejsca zabaw z piłką dla dzieci, panele wyświetlające historię klubu, a także sekcje, w których najmłodsi będą mogli przygotować własny program treningowy lub zagrać w piłkę nożną online.

Projekt Realu Madryt i zarejestrowanej w Hongkongu grupy Lai Sun powinien ruszyć w 2021 r. jako część dużego kompleksu hotelowo-rozrywkowego o nazwie Novotown. Szacuje się, że już w pierwszym roku odwiedzi go około 5 mln turystów z całego świata. Docelowo spodziewanych jest tam ponad 8 mln gości rocznie.

Z parkiem tematycznym Realu Madryt ma sąsiadować m.in. centrum kultury, pałac ślubów, a także hotel sieci Hyatt.

Hiszpańscy komentatorzy przypominają, że inwestycja w Chinach jest realizacją dawnego planu władz "Królewskich" budowania parku rozrywki na wyspach sąsiadujących z Dubajem. Przedsięwzięcie to napotkało na wiele barier prawnych. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama