Real Madryt na pozycji lidera

"Królewscy" wskoczyli na fotel lidera. (Fot. David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images)
Real Madryt wygrał przed własną publicznością z Villarreal 4:1 w 17. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej i przynajmniej na jeden dzień awansował na pozycję lidera. Dzisiaj prowadzenie może odzyskać rewelacja sezonu - Girona.

Na Santiago Bernabeu gospodarze prowadzili do przerwy 2:0 po golach reprezentanta Anglii Jude'a Bellinghama i Brazylijczyka Rodrygo. 20-letni Bellingham trafił do siatki po raz 13. w tym sezonie i prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Po przerwie bramkę kontaktową zdobył Jose Luis Morales, ale Real odpowiedział trafieniami Brahima Diaza i Luki Modrica.

"Królewscy" przesunęli się na pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 42 punktów. Wyprzedzają o punkt Gironę, która dzisiaj będzie podejmować Alaves.

Na trzecim miejscu jest Barcelona, ale ze stratą już siedmiu punktów do Realu. W sobotę Katalończycy, z Robertem Lewandowskim w składzie, nie zdołali pokonać kiepsko spisującej się ostatnio Valencii, remisując na wyjeździe 1:1.

35-letni polski napastnik rozegrał cały mecz, miał w pierwszej połowie kilka okazji, ale nie zdołał pokonać bramkarza rywali.