Menu

Rashford z honorowym doktoratem. Wpłynął na decyzję rządu UK

Rashford z honorowym doktoratem. Wpłynął na decyzję rządu UK
Piłkarz Manchesteru United nakłonił brytyjski rząd do zmian w sprawie finansowania posiłków dla najuboższych dzieci. (Fot. Getty Images)
Mający zaledwie 22 lata angielski piłkarz Marcus Rashford zostanie najmłodszą osobą, która otrzyma doktorat honorowy Uniwersytetu w Manchesterze. Doceniono go za akcję pomocy potrzebującym dzieciom.
Reklama

Jak podkreślono, młody napastnik Manchesteru United dołączy do wielkich postaci tego klubu – Alexa Fergusona i Bobby'ego Charltona, którzy zostali uhonorowani przez tamtejszy uniwersytet.

"To ogromny zaszczyt, patrząc również na to, kto wcześnie dostał ten tytuł. To niezwykle ważne wyróżnienie dla mnie i mojej rodziny. To również docenienie drogi, którą podążam. Wiem, że jeszcze długo potrwa, zanim uda się wyeliminować ubóstwo dzieci w naszym kraju" - stwierdził Rashford.

Piłkarz nie tylko prowadził akcję pomocy dla potrzebujących, ale też nakłonił brytyjski rząd do zmian w sprawie finansowania posiłków dla najuboższych dzieci. Dzięki jego inicjatywie, w wakacje ciepły posiłek ma zapewniony 1,3 mln dzieci. Rashford pomógł także zebrać organizacji charytatywnej około 20 milionów funtów.

Menedżer United Ole Gunnar Solskjaer przyznał, że jest dumny z Rashforda i opisał go jako "wspaniałego człowieka". "Troszczy się o innych bardziej niż o siebie. Jestem z niego bardzo dumny i mam nadzieję, że zachowa swoją osobowość i dalej taki będzie" - dodał trener.

W tabeli ligi angielskiej Manchester United zajmuje piąte miejsce. Dzisiaj zagra na wyjeździe z Crystal Palace. Tytuł mistrzowski ma już zapewniony Liverpool.

Czytaj więcej:

Bony żywnościowe dla ubogich dzieci przedłużone dzięki piłkarzowi

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama