Puchar Niemiec: Bramka Kownackiego w przegranym meczu Fortuny Duesseldorf

Dawid Kownacki w momencie uderzenia na bramkę rywali. (Fot. Getty Images)
Dawid Kownacki zdobył bramkę dla Fortuny Duesseldorf w meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Niemiec. Jego zespół przegrał jednak na wyjeździe po rzutach karnych z FC Nuernberg - inną drużyną występującą na co dzień na zapleczu Bundesligi.

Kownacki wpisał się na listę strzelców w 33. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Polak posłał piłkę głową obok bezradnego bramkarza rywali. Był to jego drugi gol w tym sezonie DFB-Pokal, a 10. wliczając także występy ligowe.

W doliczonym czasie drugiej połowy do wyrównania doprowadził technicznym uderzeniem Taylan Duman. Kownackiego wówczas nie było już na boisku, bo został zmieniony dwie minuty wcześniej.

Wynik 1:1 nie zmienił się w dogrywce, a w karnych gospodarze zwyciężyli 5-3.

Drużyna z Norymbergi jest jedyną spoza Bundesligi, która wystąpi w ćwierćfinale trwającej edycji Pucharu Niemiec. Wcześniej awansowały już do niego: broniący trofeum RB Lipsk, mistrz kraju Bayern Monachium, a także VfB Stuttgart, Union Berlin, SC Freiburg i Eintracht Frankfurt.

Jako ostatnia awansowała również Borussia Dortmund, pokonując wczoraj VfL Bochum 2:1.