Puchar Francji: Bramka Milika, awans Olympique Marsylia

Bramkarz Dimitry Bertaud (na zdjęciu) nie był w stanie obronić strzału Polaka. (Fot. Getty Images)
Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Olympique Marsylia w wygranym u siebie po rzutach karnych 5-4 meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Francji z Montpellier. Po 90 minutach bylo 1:1. Polski napastnik był także jednym ze skutecznych wykonawców 'jedenastek'.

Milik na boisku pojawił się w 54. minucie, a prowadzenie swojej drużynie dał w 74. Goście wyrównali w 80. za sprawą Kongijczyka Benego Makouany.

W serii rzutów karnych Milik podszedł do piłki jako drugi w swojej drużynie. Nie pomylił się także żaden z jego kolegów, a w Montpellier zawiódł w drugiej kolejce Serb Mihailo Ristic.

W obecnej edycji Pucharu Francji Milik zdobył już pięć goli. Mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane 8 i 9 lutego.