Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Puchar Davisa: Wygrana Hurkacza, Polska prowadzi z Uzbekistanem

Puchar Davisa: Wygrana Hurkacza, Polska prowadzi z Uzbekistanem
Najlepszy polski tenisista świetnie sobie poradził w Taszkiencie. (Fot. Getty Images)
Hubert Hurkacz wygrał z Siergiejem Fominem 6:2, 6:1, dając Polsce prowadzenie nad Uzbekistanem w Taszkencie 1:0 w meczu tenisowego Pucharu Davisa. Stawką jest awans do Grupy Światowej I, stanowiącej bezpośrednie zaplecze elity.
Reklama
Reklama

Hurkacz, który zajmuje obecnie najwyższe w karierze ósme miejsce w światowym rankingu, zmierzył się w 665. w tym zestawieniu Fominem po raz pierwszy.

W początkowych kilku gemach wydawało się, że Uzbek postawi większy opór, niż sugerowałaby różnica pozycji w rankingu. W piątym, przy stanie 3:1, po kilku przebłyskach niżej notowanego z tenisistów Hurkacz musiał nawet bronić się przed przełamaniem, ale uczynił to skutecznie.

Przez trwający niecałe 75 minut mecz Hurkacz tylko raz znalazł się w takiej sytuacji, sam natomiast wykorzystał pięć break-pointów. W ostatnim gemie prowadził 40:0, a ostatecznie zakończył spotkanie przy trzeciej piłce meczowej.

W drugim meczu singlowym Maks Kaśnikowski (ATP 271.) wygrał z Chumojunem Sułtanowem (ATP 330.), zwiększając prowadzenie Polski 2:0.

Sobota zacznie się od gry deblowej, w której Hurkacz i Jan Zieliński zmierzą się z Fominem i Maksimem Szynem. Potem zaplanowane są pojedynki singlowe Hurkacz - Sułtanow i Kaśnikowski - Fomin.

Zgodnie z regulaminem, kapitanowie mogą dokonać roszad w składach na godzinę przed rozpoczęciem pierwszego meczu, a także pomiędzy poszczególnymi pojedynkami.

W reprezentacji Polski, prowadzonej przez kapitana Mariusza Fyrstenberga, znaleźli się także: Kamil Majchrzak, Karol Drzewiecki oraz junior Tomasz Berkieta jako zawodnik rezerwowy.

Polska zajmuje obecnie 51. miejsce w rankingu narodowych drużyn prowadzonym przez Międzynarodową Federację Tenisową, a Uzbekistan jest w nim sklasyfikowany na 36. pozycji.

Czytaj więcej:

Rankingi ATP i WTA: Awans Hurkacza na ósme miejsce. Świątek wciąż liderką

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.04.2024
  GBP 5.0007 złEUR 4.2666 złUSD 3.9983 złCHF 4.3805 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama