Menu

Przyjaciele, którzy zawarli pakt w 1992 roku, podzielili się wygraną na loterii

Przyjaciele, którzy zawarli pakt w 1992 roku, podzielili się wygraną na loterii
Przyjaciele wygrali 22 miliony dolarów. (Fot. YouTube/Wisconsin Lottery/screenshot)
Przyjaciele z amerykańskiego Wisconsin Joe Feeney i Tom Cook zawarli w 1992 roku pakt, przypieczętowany uściskiem dłoni, że jeśli któryś z nich wygra na loterii Powerball, podzielą się nagrodą. Prawie 30 lat później Cook wygrał i dotrzymał słowa - poinformował dzisiaj serwis BBC.
Reklama
Reklama

Feeney wyznał, że był oszołomiony, gdy jego przyjaciel zadzwonił, żeby poinformować, iż podzieli się z nim wygraną o wartości 22 mln dolarów. Obaj mężczyźni mieszkają w rejonie Menomonie w stanie Wisconsin.

Feeney i Cook mogli otrzymać pełną kwotę, gdyby zdecydowali się na wypłacenie jej w ratach. Zdecydowali się jednak na wypłatę wygranej w gotówce w wysokości około 16,7 mln dolarów, co oznacza, że - po potrąceniu podatków - każdy zabierze do domu około 5,7 mln dolarów.

Cook po tym, jak dowiedział się o wygranej, zdecydował się przejść na emeryturę. Feeney jest już emerytem. Przyjaciele przyznali, że nie mogą się doczekać spędzania większej ilości czasu z rodziną.

Cook kupił zwycięski bilet na Powerball na losowanie 10 czerwca za 2 dolary w sklepie w Menomonie. Szansę na wygranie głównej nagrody w Powerball szacuje się na jeden do około 292 mln. 

Czytaj więcej:

Węgry: Rekordowa wygrana w loterii Eurojackpot

Mieszkaniec Wielkiej Brytanii wygrał £58 milionów w loterii EuroMillions

W UK nikt nie zgłosił się po wygraną. Majątek przepadł

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama