Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Premier Sunak: Rządy tłumu zastępują demokrację, policja musi działać

Premier Sunak: Rządy tłumu zastępują demokrację, policja musi działać
Protesty organizowane przez propalestyńskich aktywistów w Londynie organizowane są od czasu ataku palestyńskiej organizacji Hamas na Izrael w październiku zeszłego roku. (Fot. HENRY NICHOLLS/AFP via Getty Images)
Brytyjski premier Rishi Sunak ostrzegł szefów policji, iż 'rządy tłumu zastępują rządy demokratyczne' i w związku z tym funkcjonariusze muszą bardziej zdecydowanie chronić polityków i procesy demokratyczne.
Reklama
Reklama

"Istnieje coraz większa zgoda co do tego, że rządy tłumu zastępują rządy demokratyczne. I musimy wspólnie, wszyscy, pilnie to zmienić. Po prostu nie możemy pozwolić na ten wzorzec coraz bardziej brutalnych i zastraszających zachowań, które, jak wszyscy mogą zobaczyć, mają na celu zakłócenie swobodnej debaty i powstrzymanie wybranych przedstawicieli przed wykonywaniem ich pracy. To po prostu niedemokratyczne" - oznajmił Sunak podczas spotkania z szefami policji.

"Zrobię wszystko, co konieczne, aby chronić naszą demokrację i nasze wartości, które wszyscy cenimy" - podkreślił.

Jako przykład działań, w przypadku których oczekuje od policji natychmiastowych reakcji, brytyjski premier wyszczególnił protesty organizowane przez propalestyńskich aktywistów przed prywatnymi domami posłów.

Komendanci policji zostali wezwani na Downing Stret w związku z rosnącą liczbą gróźb, w tym gróźb śmierci, wobec posłów. Liczba takich zdarzeń w zauważalny sposób wzrosła od czasu ataku palestyńskiej organizacji Hamas na Izrael w październiku zeszłego roku.

W reakcji na tę sytuację w środę ministerstwo spraw wewnętrznych ogłosiło w środę przekazanie dodatkowych 31 mln funtów na szereg działań mających zwiększyć bezpieczeństwo członków Izby Gmin.

Niezależnie od tego, w środę wieczorem podczas wizyty w Community Security Trust (CST) - organizacji charytatywnej, której celem jest dbanie o bezpieczeństwo społeczności żydowskiej w Wielkiej Brytanii - Sunak ogłosił przekazanie jej kolejnych 54 mln funtów do 2028 roku.

To reakcja na falę zdarzeń o charakterze antysemickim, która przybrała na sile po ataku Hamasu na Izrael.

Pieniądze te mają być przeznaczone na zatrudnienie pracowników ochrony, zainstalowanie monitoringu i systemów alarmowych w miejscach należących do społeczności żydowskiej, takich jak synagogi, szkoły czy siedziby organizacji żydowskich.

CST poinformowała niedawno, że w 2023 roku otrzymała 4 103 zgłoszenia zdarzeń o charakterze antysemickim, co jest najwyższą liczbą, jaką kiedykolwiek zarejestrowała, przy czym dwie trzecie z nich miało miejsce pomiędzy 7 października a 31 grudnia.

Czytaj więcej:

Media w UK: Czy brytyjską polityką zaczął kierować strach przed islamistami?

Po fali gróźb brytyjscy posłowie dostaną dodatkową ochronę

  Komentarze
  • Janko Walski
   1 marca, 13:29

   Demokracja (gr. dḗmos „lud”, krátos „władza” – dosł. „rządy ludu, ludowładztwo”. Czy tłum nie jest ludem? Czy zgromadzenie ludu nie jest tłumem?

  • Matt Londonist
   1 marca, 15:00

   Do wczoraj myslalem, ze Europa Zachodnia - "popelnia samobojstwo" zielonym ladem i kretynami u wladzy. A dzisiaj wirm, ze gra toczy sie o USA / BRICKS (Belarus,Russia,China,India ....... ) wszystko sie zgadza co do joty.

  • Johny
   2 marca, 14:24

   No I zaczyna sie dyktatura .... Palowanie,gazowanie,zastraszanie.... I co sobie tam wymysla

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama