Premier League: Manchester City rozbił Newcastle i wrócił na prowadzenie

Manchester City nie zatrzymuje się w drodze po mistrzostwo Anglii. (Fot. James Gill - Danehouse/Getty Images)
W wielkim stylu na fotel lidera angielskiej ekstraklasy wrócili piłkarze Manchesteru City. We wczorajszym meczu 36. kolejki obrońcy tytułu pokonali u siebie Newcastle United 5:0. W tabeli mają teraz trzy punkty przewagi nad Liverpoolem.

Liverpool po sobotnim remisie z Tottenhamem Hotspur 1:1 z prowadzenia w tabeli cieszył się niespełna dobę.

Podopieczni trenera Josepa Guardioli strzeleckim festiwalem odreagowali półfinałową porażkę po dogrywce z Realem Madryt 1:3 w Lidze Mistrzów. Obronę "Srok" w 19. minucie przełamał Raheem Sterling, a przed przerwą trafił jeszcze Aymeric Laporte. W drugiej połowie z goli cieszyli się Hiszpan Rodri, Phil Foden oraz ponownie Sterling.

Do końca sezonu "The Citizens" zagrają jeszcze: na wyjazdach z Wolverhampton Wanderers (11 maja) oraz z West Ham United Łukasza Fabiańskiego (15 maja) i u siebie z Aston Villa (22 maja).

Liverpool natomiast czekają mecze: na wyjazdach z Aston Villa (10 maja) oraz z Southampton Jana Bednarka (17 maja) i u siebie z Wolverhampton (22 maja).

W Premier League przy równej liczbie punktów o kolejności decyduje bilans bramek.