Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK: Jednego dnia w maju skumulują się strajki w sieci transportowej, powodując chaos komunikacyjny

UK: Jednego dnia w maju skumulują się strajki w sieci transportowej, powodując chaos komunikacyjny
8 maja cierpliwość pasażerów brytyjskiej sieci transportowej zostanie wystawiona na ciężką próbę. (Fot. DANIEL LEAL/AFP via Getty Images)
Tego samego dnia w przyszłym tygodniu będą miały miejsce strajki w całej brytyjskiej sieci transportowej, które wpłyną na połączenia autobusowe, kolejowe, a nawet loty samolotem. Pracownicy poszczególnych sektorów będą strajkować m.in. z powodów płacowych i warunków zatrudnienia. Osoby planujące podróże muszą liczyć się z utrudnieniami - ostrzega portal MyLondon.news.
Reklama
Reklama

Co prawda strajki planowane są w różnych dniach na przestrzeni całego miesiąca, jednak najbardziej dotkliwa będzie środa 8 maja. Poniżej podajemy szczegółowe informacje na temat wszystkich środków transportu i sieci, które zostaną objęte strajkiem.

Od wtorku 7 maja do czwartku 9 maja będą strajkować maszyniści w związku ze sporem o warunki pracy i płace. W środę 8 maja strajk wpłynie na funkcjonowanie sześciu różnych przewoźników. Są to: Avanti West Coast, Chiltern Railways, CrossCountry, East Midlands Railway, Great Western Railway i West Midlands Trains.

National Rail poinformowało, że 8 maja najprawdopodobniej usługi na dużych odcinkach sieci będą ograniczone lub nie będą świadczone wcale. Zaleca się sprawdzenie informacji na ten temat przed podróżą. Informacje te są dostępne od środy 1 maja na stronie internetowej National Rail.

Tymczasem na lotnisku Heathrow od wtorku 7 maja do poniedziałku 13 maja strajkować będzie około 800 pracowników. Akcja strajkowa jest związana z zapowiedzią kierownictwa, że setki stanowisk pracy zostaną przeniesione pod administrację podmiotów zewnętrznych.

Strajkować mają pracownicy zajmujący się obsługą pasażerów, obsługa wózków i bezpieczeństwem (ochroniarze, którzy są odpowiedzialni za wszystkich pracowników na Heathrow i pojazdy sprawdzane przed wjazdem na Heathrow). 

W ramach solidarności, do tych grup dołączą strażacy i pracownicy strefy operacyjnej lotniska, którzy dostrzegają negatywne konsekwencje związane z outsourcingiem i obawiają się, że mogą być następni w kolejce.

Od 8 maja miał też rozpocząć strajk personel zatrudniony w dyspozytorniach, zajmujący się nadzorowaniem połączeń autobusowych, informowaniem kierowców o korkach i wypadkach oraz dbający o ogólne bezpieczeństwo na trasach, planował strajk z przyczyn dotyczących wynagrodzeń.

Wczoraj po południu rzecznik związku zawodowego Unite poinformował, że akcja strajkowa, w wyniku której 40 pracowników dyspozytorni w Battersea i Twickenham miałoby odejść ze swoich stanowisk od 8 maja, została zawieszona.

Podkreślił on, że po "szeroko zakrojonych negocjacjach" przedstawiona została korzystniejsza oferta płacowa, która zostanie teraz poddana pod głosowanie członków związku.

Strajk pracowników Transport UK planowany był na 8-10 maja i 13-17 maja. Linie autobusowe, których miał dotyczyć, to: 24, 27, 111, 156, 159, 267, 285, 322, 344, 345, 415, 490, 969, H20, H25 i H26.

Czytaj więcej:

Londyn: Funkcjonariusze straży granicznej zaczęli strajk na lotnisku Heathrow

Strajki w maju: Gdzie i kiedy mogą wystąpić utrudnienia?

Londyn: Strajk dyspozytorów autobusowych może spowodować "chaos" komunikacyjny przez 8 dni

  Komentarze
  • Dolar
   4 maja, 08:21

   Usa ma tyle dolarów nadrukowane że jak je wszystkie zamienić na jednodolarówki papierowe i by się je ułożyło jedna na drugiej to do księżyca to dostanie. A najlepsze jest to że aż 8 razy taką wieże można by zrobić. Jak ta bańka pęknie to cała zachodnia cywilizacja upadnie. Nie można drukowac w nieskończoność, mozna zadrukowywać kryzysy ale nie w nieskończoność

  • Pytam
   4 maja, 13:56

   Do czego to zmierza? W dodatku z poparciem wszystkich...Wojskiem zastąpić nierobów! Chcemy podróżować, jak do pracy dojechać? Po co sprzedają bilety na pociąg jak wiadomo,że nie pojedzie? Kasy nigdy nie zwracają! CO ZA KRAJ? Jak tam jechać? Turyści w odwrocie!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama