Menu

Pracownicy supermarketów w UK dostają bonusy za pracę w czasach epidemii

Pracownicy supermarketów w UK dostają bonusy za pracę w czasach epidemii
Sieć marketów Morrisons przekaże dodatkowe bonusy finansowe swoim pracownikom. (Fot. Getty Images)
Wszyscy pracownicy sieci supermarketów Morrisons zostali poinformowani, że mogą spodziewać się ponad tysiąca funtów bonusu za pracę w czasie epidemii koronawirusa - poinformowała sieć sklepów. Premie za pracę w trudnych warunkach wprowadziły również inne markety, m.in. Tesco czy Sainsbury's.
Reklama

Jak przekazał Morrisons, przeciętny pracownik sklepu otrzyma bonus o wartości 6 proc. jego średnich rocznych zarobków. Dla osób zatrudnionych na pełny etat bonus wyniesie średnio 1 050 funtów.

Sieć Morrisons przekazała, że bonus będzie obowiązywać również osoby, które dopiero zatrudniono do pomocy w związku ze wzmożonym zapotrzebowaniem.

"Bardzo wysoko cenimy sobie naszych pracowników, którzy w czasach epidemii odgrywają gigantyczną rolę w karmieniu narodu" - przekazała Clare Grainger z grupy Morrisons.

"Chcemy każdemu z nich osobiście podziękować za pracę w warunkach, których nie mogliśmy przewidzieć, płacąc im więcej" - dodała.

Większość marketów w Wielkiej Brytanii zwiększyła stawki godzinowe pracowników za pracę w czasach epidemii. (Fot. Getty Images)

Na bonus finansowy mogą liczyć również pracownicy Ocado, Tesco i Sainsbury's (wzrost stawki godzinowej o 10 proc.), a także Marks & Spencer (wzrost stawki o 15 proc.).

Zdaniem mediów, ostatnie działania sklepów uwidaczniają różnice - również w podejściu do klientów - pomiędzy tanimi dyskontami a supermarketami z wyższej półki.

Branża spożywcza odnotowała w ciągu ostatnich czterech tygodni wzrost sprzedaży o 20,6 proc. Sprzedaż w Sainsbury's wzrosła o 7,4 proc., w Tesco o 5,5 proc., w sklepach Asda o 4,9 proc., a w marketach Morrisons o 4,6 proc.

Wszystkie największe sieci marketów w Wielkiej Brytanii przeprowadzają obecnie akcje rekrutacyjne, aby poradzić sobie z rosnącym zapotrzebowaniem ze strony klientów na produkty pierwszej potrzeby. Część sklepów pomija nawet proces rekrutacji, pozwalając na zaczęcie pracy od momentu zgłoszenia takiej chęci. 

Życie w brytyjskich miastach zamarło. (Fot. Getty Images)

Brytyjski rząd poinformował dziś, że już ponad milion osób zaaplikowało o zasiłki w związku z trwającą epidemią. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej w USA - amerykańskie władze oznajmiły, że pracę straciło tam już 10 mln osób, które teraz zaaplikowały o pomoc socjalną.

Czytaj więcej:

Sainsbury's wprowadza limit zakupów na wszystkie produkty

Supermarkety w UK wdrażają nowe zasady dla kupujących

Waitrose: Koniec robienia zakupów w parach

  Komentarze
  • M
   2 kwietnia, 19:15

   Pracownicy supermarketów dostają bonusy a pielęgniarkom i opiekunom się klaszcze.

  • Zuza
   2 kwietnia, 19:51

   Uk jest już 4 pod względem umieralności na świecie zaraz dogonimy włochy a niedaj Boże abyśmy przegonili - większość w pogoni za funtem nie widzi zagrożenia zdrowia

  • Ja ebie
   2 kwietnia, 20:46

   Chore ja jako kierowca tira w dobrej firmie na kontrakcie nie dostalem zadnego bonusa poza nadmiarem pracy i mowie chore bo kaza nam praciwac narazac zycie gdy inni siedza pija piwo na ogrodzie i dostaja 80% dlatego wzialem wolne a i o chorobowe sie postaram nie jestem glupi

  • Ja
   2 kwietnia, 21:39

   A kierowcy co wożą jedzenie maja powiedziane ze jeżeli nie przyjdą do pracy to ich zwolnią... Ot taki bonus...

  • David
   2 kwietnia, 21:58

   Kazdy gada o tym convid-19 i nagle nikt nie umiera na nic innego jak na korone. Przeciez na grype w okresie zimowym umiera ok 3k ludzi, na szkarlatyne ok 50k ludzi w ciagu roku w UK. Czemu to nie jest rozglasniane? Zuza jaka pogon za funtem? Przeciez spozywka teraz tylko jest otwarta? Kto Ci w tym czasie goni za funtem?

  • Olo
   2 kwietnia, 22:10

   Oczywiście kierowcy dostawcy którzy ten towar dostarczają do ww sklepów zostali pominięci.

  • Ewa66
   2 kwietnia, 22:33

   Czy Londynek, mógłby podać namiary instytucji do jakiej można zgłaszać pracodawców w celu weryfikacji pracy niezbędnej w czasie pandemi tzw. Necessary. Na chwilę obecną bardzo znaczna część pracodawców, nie bacząc na dobro pracownika, a jedynie na zasób swojego portfela nagminnie naraża życie ludzi, nakazując im bezwzględna pracę, często w zakładach nie mających nic wspólnego z pracą niezbędna. Wielokrotnie nie zapewniając przy tym należytej ochrony ludzia. Bardzo Proszę zająć się tym tematem i wskazać miejsce zgłoszenia nieuczciwych firm pod kontrolę słuszności decyzji trwania pracy.

  • Ja
   2 kwietnia, 23:58

   Gdyby nie pracownicy supermarketow , magazynow , produkcji itp to szanowna pani Zuza nie miala by co do mordki włożyć! Zdrówka życze Uklony dla wszystkich key worker's

  • K
   3 kwietnia, 01:14

   Do M. Nhs jest wyposażana w kombinezony maski etc. Pracownicy sklepu muszą o to zadbać sami za własne pieniądze. Tyle w temacie.

  • UK
   3 kwietnia, 06:24

   Zdroie i zycie ludzkie jest najwazniejsze dbajmy o siebie i o najblizszych .Bedzie dobrze po burzy zawsz swieci slonce !!!

  • LxA
   3 kwietnia, 06:39

   W marketach bonusy, a dla producentów żywności nie ma nawet płynu do odkażania, ludzie pracują ramie w ramie, autobusy pełne ludzi kursują z agencji na fabrykę i z powrotem. Brak masek, rekawiczek. A wszystko po to żeby właściciel kupił sobie nowy jacht...

  • Kawa
   3 kwietnia, 06:53

   Moj landlord pracuje dla NHS i dostaja wszyscy nadgodziny platne 1.5 I darmowe posilki takze nie maja tak zle.

  • Zen
   3 kwietnia, 10:02

   Z Nhs jest tak, że jak zachorują to raczej nikt między nimi nie będzie wybierał czy nadaje się do leczenia czy na śmietnik. Z pracownikami Tesco już nie wiadomo.

  • Ke
   3 kwietnia, 15:34

   U mnie w firmie za każdy dzień pracujący dostajemy £15 dodatkowo. U partnera który pracuje przy żywności firma zamówiła 10000 maseczek, mocniejsze rękawiczki i problemu z żelami bądź płynami nie ma, osoby z astma i otyłe (z jakiegoś powowu) odsyłają na 12 tyg. Przy czym płacą 100 % stawki przez te 12 tyg. Firma firmie nie równa.

  • Piotr
   3 kwietnia, 19:20

   A osoby sprzątające nic nie dostaną bo są zatrudnieni przez zewnętrzne firmy
   I gdzie sprawiedliwość ?

  • Ania
   4 kwietnia, 19:05

   A co z pracownikami co produkują ta potrzebna żywność dla supermarketów mam płacą najniższą krajową w fabryce produkcyjnej mówiąc że jesteśmy potrzebnymi pracownikami którym nie należą się żadne bonusy A kwarantanny płatnej też nie mamy

  • Cleo
   10 kwietnia, 22:59

   Ja pracuje w fabryce produkuje mięso dla supermarketów żeby nie brakło im towaru nie płacą mi bonusów i nikt mi nie klaszcze

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama