Poważna kontuzja Viniciusa

Obecenie nie wiadomo, kiedy Vinicius będzie mógł wrócić do gry. (Fot. Getty Images)
Realu Madryt, klub hiszpańskiej ekstraklasy, poinformował wczoraj, że napastnik Vinicius Junior zerwał mięsień nogi podczas meczu Brazylii z Kolumbią w piłkarskich kwalifikacjach do mundialu 2026.

Stołeczny klub wyjaśnił, że badania lekarskie wykazały, iż Vinicius doznał naderwania mięśnia w lewej nodze. Kontuzji nabawił się podczas piątkowej porażki Brazylii z Kolumbią 2:1 i przed przerwą musiał zostać zmieniony.

Real nie podał harmonogramu powrotu piłkarza do zdrowia, ale tego typu urazy mogą skutkować dwumiesieczną przerwą od zajęć.

U Viniciusa "zdiagnozowano uszkodzenie lewego bicepsa kości udowej, które wpływa na ścięgno podkolanowe. Będziemy monitorować jego powrót do zdrowia" – oznajmił klub.

Madryt zakwalifikował się już do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Po 13 rundach w lidze hiszpańskiej traci dwa punkty do lidera Girony. 23-letni Vinicius strzelił w tym sezonie dla Madrytu sześć goli, z czego trzy w dwóch ostatnich meczach drużyny.