Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polka z Luton straciła ręce i nogi, bo szpital przeoczył objawy sepsy

Polka z Luton straciła ręce i nogi, bo szpital przeoczył objawy sepsy
Błąd lekarzy sporo kosztował 31-letnią Polkę. (Fot. The Epoch Times/screenshot)
Polka straciła niemal wszystkie kończyny po tym, jak lekarze nie rozpoznali sepsy, którą zaraziła się w szpitalu. 'Nie ufam już służbie zdrowia. Moje życie jest wegetacją' - skarży się 'The Telegraph' matka 2 dzieci.
Reklama
Reklama

Magdalena Malec straciła w wyniku błędu lekarskiego obydwie nogi, lewe ramię i palce u prawej ręki. Przeszła także transplantację nerki. Amputacje były niezbędne w związku z sepsą, jakiej się nabawiła podczas pobytu w Luton and Dunstable University Hospital.

Do kliniki 31-latka trafiła w związku z krwawieniami i bólami wywołanymi ciążą pozamaciczną. Lekarze przyznali, że straty mogły być o wiele mniejsze.

“Stan, w jakim jestem teraz, to nie jest życie, to wegetacja – walka. Na amputacje czekałam pół roku, z cuchnącymi i gnijącymi rękami i nogami. Potem musiałam na nowo nauczyć się chodzić, czesać włosy i myć zęby. A także żyć z bólem. Nic nie przywróci mi tego, co miałam. Nigdy już nie pomaluję paznokci, nigdy nie zaplotę córce warkocza. Nie ufam lekarzom, nie wierzę w ich diagnozy. Przez moją niepełnosprawność rozpadł się także mój związek z partnerem” - wylicza matka 9-letniej Pauliny i 7-letniego Seweryna.

Do tragedii doszło w 2014 roku, kiedy Malec była w ciąży z trzecim dzieckiem.

“Cierpiałam na krwawienia i bóle. Odsyłali mnie z pogotowia z lekami przeciwbólowymi i przeciwwymiotnymi. W końcu okazało się, że to ciąża pozamaciczna i zostałam przyjęta do szpitala. Tam doszło do niedokrwienia kończyn, co doprowadziło do gangreny i obumierania tkanek. Później okazało się, że stało się tak, ponieważ lekarze nie rozpoznali klasycznych objawów sepsy” - tłumaczy mieszkanka Luton w Bedfordshire.

NHS przeprosił za przeoczenie objawów choroby i przyznał, że takiego rezultatu można było uniknąć. Według “The Telegraph”, Polka otrzymała tymczasowe świadczenie pieniężne, a w przyszłości spodziewa się odszkodowania.

W Wielkiej Brytanii każdego roku na sepsę zapada 250 tys. ludzi, 44 tys. umiera, a 60 tys. odnosi obrażenia na całe życie.

Tymczasem kryzys w NHS się pogłębia. Prawie dwie trzecie brytyjskich lekarzy twierdzi, że praca pod presją w placówkach NHS ma wpływ na bezpieczeństwo pacjentów. Sytuacja ta znacznie pogorszyła się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy - wynika z najnowszego raportu Royal College of Physicians (RCP).

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 30.04.2024
    GBP 5.0598 złEUR 4.3213 złUSD 4.0341 złCHF 4.4217 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama